„Linava“ stabdo draudimo bendrovės steigimą

18 vasario 04:46 2020 Spausdinti straipsnį Lankytojai Naujienos

Vasario 12 d. vykusiame „Linavos“ prezidiumo posėdyje po ilgų diskusijų priimti sprendimai dėl draudimo bendrovės steigimo stabdymo.

 

Atsisakyti draudimo bendrovės steigimo buvo nuspręsta įvertinus susiklosčiusią situaciją. Steigimo proceso metu susiklostė įvairios aplinkybės, kurios trukdė sklandžiai įsilieti į Lietuvos draudimo rinką naujam dalyviui. Kita vertus, laikui bėgant investuotojai prarado didelį susidomėjimą, nes dėl Lietuvos valdžios sprendimų vežėjams veikla Lietuvoje darosi vis mažiau patraukli. Nuo šių metų pradžios įvestos mokestinės naujovės gerokai pablogino vežėjų situaciją, o Europos Sąjungoje svarstomas Mobilumo paketas dar labiau apsunkins periferinių valstybių (tokių kaip Lietuva, Bulgarija ir kt.) situaciją. Nemažai transporto bendrovių planuoja pasitraukimą į kitas šalis, todėl draudimo bendrovės steigimas Lietuvoje neteko aktualumo. Kaimyninėse šalyse draudimo kaštai yra gerokai mažesni, neretai tai būna viena iš priežasčių registruoti verslą kitose šalyse, pavyzdžiui, Lenkijoje.

Atsižvelgiant į susiklosčiusią situaciją UAB „Linavos rizikų valdymas“ vadovas Saulius Peleckas įpareigotas atsiimti prašymą išduoti draudimo licenciją bei pateikti „Linavai“ organizacinio fondo ir banko sąskaitos likučių ataskaitą.

Prezidiumo posėdyje taip pat aptartos ir numatytos kitos reikalingos procedūros, kurios turės būti atliktos tam, kad steigimo procesas būtų nutrauktas. Buvo priimtas sprendimas atšaukti iš „Linavos rizikų valdymas“ valdybos Saulių Pelecką, Darių Kamuntavičių ir Marjan Svirko. Vietoje šių asmenų į valdybą paskirti Mečislavas Atroškevičius, Zenonas Buivydas ir Andrius Dubinas. Jiems pavesta atidžiai stebėti draudimo bendrovės uždarymo procedūras bei užtikrinti lėšų grąžinimą bendrovės steigėjams.

Diskusijose buvo konstatuota, jog vien dėl vykusių procesų pastaruosius pora metų vežėjams rinkoje buvo susiklosčiusios palankesnės sąlygos, nei iki tol. Draudimo bendrovės, žinodamos apie „Linavos“ ketinimus, vežėjams žymiai sumažino draudimo kainas, nes konkurencija šioje rinkoje yra labai didelė.

Be draudimo bendrovės klausimų „Linavos“ prezidiumas taip pat priėmė kai kuriuos sprendimus, reikalingus asociacijos veiklai organizuoti. Buvo aptartas klausimas dėl leidimų vežėjams. Pastaruoju metu girdima nusiskundimų dėl leidimų išdavimo ir naudojimo tvarkos spragų, kurios neleidžia Lietuvos vežėjams efektyviai išnaudoti gautus kitų šalių leidimus, taip pat sudaro nevienodas konkurencijos sąlygas su kitų šalių vežėjais. Prezidiumo posėdyje buvo nutarta šiuos klausimus detaliai aptarti Lietuvos transporto saugos administracijoje (LTSA) vyksiančiame posėdyje, kuriame dalyvaus nemažai „Linavos“ atstovų.

„Linava“ informacija