LPS ,,Solidarumas” vadovai susitiko su bendrovės „Kauno autobusai“ profsąjungos atstovais

01 kovo 05:09 2023 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Susitikimas įvyko vasario 27 d. Jame dalyvavo LPS „Solidarumas” pirmininkė Kristina Krupavičienė, generalinė sekretorė Daiva Kvederaitė, pirmininkės pavaduotojas Rimtautas Ramanauskas, darbuotojų profesinės sąjungos komiteto narai.

Aptarta situacija keleivinio transporto bendrovėse, taip pat – Darbo kodekso pataisos. Planuojama, jog gegužės 11-12 d. Lietuvoje lankysis Tarptautinė darbo organizacijos vadovybė ir įvyks susitikimas Seime ir Vyriausybėje.

Darbo kodekso pataisos dėl darbo laiko apskaitos vairuotojams, taikant  suminę darbo laiko apskaitą, bus tariamasi su konservatoriais ir liberalais. Taip pat bus tariamasi dėl valstybės ir savivaldybės įmonių darbuotojų atstovų įtraukimo į bendrovės valdybas ir dėl Kolektyvinių ginčų įstatymų pakeitimų.

Aptarta galimybė pradėti derybas keleivinio transporto sektoriuje dėl šakinės kolektyvinės sutarties, viešųjų pirkimų įstatymų pakeitimų ir kt.

K. Krupavičienė paminėjo, kad pirmas susitikimas su darbuotojų profesine sąjunga įvyko prieš 30 metų. „Solidarumas“ stiprėja, prie jo prisijungia vis daugiau įsijungia naujų organizacijų.

Nutarta tęsti bendradarbiavimą. Sprendimą įstojimą į LPS „Solidarumas” priims 34-osios rinkiminės ataskaitinės konferencijos delegatai. Konferencijoje taip pat vyks profsąjungos pirmininko ir komiteto narių rinkimai.

Bronius Bučelis

  • 1-lps