Marijampolėje nemokamas viešasis transportas tremtiniams ir politiniams kaliniams

07 lapkričio 06:03 2023 Spausdinti straipsnį Lankytojai Naujienos

Nuo lapkričio 1 d. Marijampolėje vietinio (miesto) reguliaraus susisiekimo autobusais nemokamai gali naudotis  marijampoliečiai, nukentėjusieji nuo 1939–1990 m. okupacijų: politiniai kaliniai ir tremtiniai, buvusieji getų, koncentracijos ar kitokio tipo prievartinių stovyklų kaliniai, turintys Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro išduotą pažymėjimą.

Toks sprendimas  buvo  priimtas spalio 27 dieną vykusiame Marijampolės savivaldybės tarybos posėdyje, atsižvelgiant į  Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Marijampolės skyriaus prašymą.

Norintys gauti elektroninio bilieto kortelę, kuri suprogramuota su 100 proc. lengvata, tremtiniai ir politiniai kaliniai turi kreiptis į  Marijampolės autobusų stotį.
Bilietų kasoje  pateikus asmens dokumentą ir Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro išduotą pažymėjimą, bus išduota kortelė –  elektroninis bilietas, su kuriuo  Marijampolės vietinio (miesto) reguliaraus susisiekimo autobusais visomis savaites  dienomis bus galima važinėti nemokamai. Gyventojai, kurie jau turi įsigiję  elektroninį bilietą, bet jie turi Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro išduotą pažymėjimą, taip pat turėtų kreiptis, kad būtų pakeistas lengvatos tipas ir galėtų visiškai nemokamai važinėti autobusais mieste.

Kviečiame aktyviai pasinaudoti įsigaliojusia lengvata, pasiimti elektroninio bilieto kortelę ir nemokamai naudotis viešuoju transportu Marijampolės mieste.

Marijampolės savivaldybės administracija

Linos Jakubauskienės nuotrauka