Maskviečiai renka pinigus troleibusams išsaugoti

gegužės 03 04:30 2016 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

apie-maskvaIš Sodų žiedo troleibusai gali dingti jau šiais metais. Miesto valdžia žada keisti troleibusus elektriniais autobusais. Grupė aktyvistų jau pradėjo rinkti lėšas kampanijai dėl troleibusų maršrutų miesto centre išsaugojimo.

 

 

Aktyvistai mano, jog troleibusų naikinimas yra „didelė miesto plėtros klaida“, rašo bbc.com. Būsimos akcijos dėl troleibusų išsaugojimo mastas priklausys nuo to, kiek bus surinkta pinigų.

Troleibusai traukiasi iš miesto centro vykdant programą „Mano gatvė“ (Moja ulica). Jau pranešta apie antrąjį programos įgyvendinimo etapą.

Praėjusiais metais, įgyvendinant pirmąjį etapą, buvo sutvarkyta 46 gatvės, šiemet planuojama sutvarkyti 59. Vienas iš pertvarkos punktų – „Kontaktinių linijų pašalinimas“, taigi troleibusų maršrutų naikinimas iš centrinių gatvių.

Daugelis maskviečių mano, kad žiedinis „B“ maršrutas jau tapęs miesto simboliu ir jo sunaikinimas miestiečiams nepriimtinas.

Miesto valdžia teigia, kad troleibusų maršrutas Sodų žiedu nebus naikinamas, ketinama tik suremontuoti kontaktinius laidus. Vietoj troleibusų miestiečiams žadami elektriniai autobusai. Troleibusų entuziastai mano, kad troleibusas yra pigesnė bei ekologiškesnė transporto priemonė.

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka