Miesto transportas. Europos Komisija skiria finansavimą tvaraus mobilumo kampanijai Vilniuje

18 birželio 02:48 2014 Spausdinti straipsnį Naujienos

Europos Komisija paskelbė 19 veiksmų, kuriems bus skirta tvaraus mobilumo mieste kampanijos „Rinkis tinkamą derinį“ lėšų. Kiekvienam atrinktam veiksmui bus suteikta iki 7 000 EUR remti veiklai, kuria skatinama mieste judėti ekologiškiau ir tvariau, pavyzdžiui, projektavimo konkursams ir šviečiamajai veiklai.

Vilniuje bus surengta alternatyvių transporto priemonių, tokių kaip dviračiai, riedlentės ir riedučiai, mugė. Renginį organizuoja darnaus vystymosi centras Annona.

„Per šią kampaniją Europa įrodė esanti neįtikėtinai novatoriška kurdama tvaraus mobilumo mieste kultūrą, – sakė už transportą atsakingas Europos Komisijos pirmininko pavaduotojas Siimas Kallasas. – Iš įvairiausios veiklos matyti, kad tvariu transportu gali naudotis visi. Tikimės, kad skyrus šių lėšų galės būti tęsiamas puikus darbas vietos lygmeniu.“

Šių metų veiksmais visuomenė skatinama permąstyti savo transporto priemonių rinkimosi įpročius pasitelkus mobiliųjų telefonų programėles ir socialinius tinklus. Pavyzdžiui, Nyderlandų Arnhemo-Neimegeno regionas sukūrė mobiliųjų telefonų programėlę, kurią įkvėpė lenktynės „Tour de France“. Tikslas – kuo daugiau naudotis dviračiu ir išvengti spūsčių. Nugalėtojui teksiantis prizas – kelionė į Paryžių.

Didysis Liuksemburgo regionas paprašė viešuoju transportu besinaudojančių gyventojų leisti juos nufotografuoti su įvairių rūšių transporto priemonių, kurias jie derina keliaudami, simboliais. Po to jie skelbia nuotraukas tinkle „Facebook“, o daugiausiai balsų gavęs dalyvis laimi viešojo transporto bilietus ir stalo žaidimą.

Gdynėje (Lenkija) surengus konkursą „Automobilio statymo (r)evoliucija“ jauni dizaineriai ir architektai bus pakviesti naudodamiesi skirtomis lėšomis perprojektuoti atrinktas automobilių stovėjimo aikšteles, kad jos kuo labiau trauktų akį ir būtų kuo estetiškesnės.

Per šiemet baigiamą vykdyti trejų metų kampaniją „Rinkis tinkamą derinį“ svetainėje http://www.dotherightmix.eu/užregistruoti daugiau kaip 605 tvaraus mobilumo mieste veiksmai, parengti vietos, regionų ir nacionaliniu lygmenimis. Jų tikslas – paraginti žmones atsisakyti važinėjimo automobiliu ir kasdieniame gyvenime naudotis įvairiais tvaresniais transporto būdais. Skatinamieji veiksmai, kuriuos gali siūlyti 28 ES valstybių narių ir Norvegijos, Islandijos bei Lichtenšteino atstovai, matyti Judumo žemėlapyje, kuriuo apie kampanijos vykdytojus ir jų veiklą informuojama plačiau.

Paskelbus šį galutinį konkursą gautos 66 paraiškos iš 23 paramos skyrimo reikalavimus atitinkančių šalių, tad kampanijos mastas išsiplėtė (praėjusiais metais paraiškos gautos iš 18 šalių).

Daugiau informacijos:

http://dotherightmix.eu/action/winners

Europos Komisijos informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.