„Mobility Tech 2019“: savivaldžių automobilių ateities perspektyvos Europoje ir Lietuvoje

11 birželio 03:32 2019 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Savivaldžiai automobiliai – nauja į Europos šalių gyvenimą ateinanti technologija – gali stipriai pakeisti įprastas viešojo transporto sistemas miestuose ir prisidėti prie spūsčių mažinimo gatvėse. Birželio 13 d. tarptautinis renginys „Mobility Tech 2019“ Vilniuje sukvies aukšto lygio Europos ekspertus, kurie diskutuos apie savivaldžių automobilių ateities perspektyvas Europos Sąjungoje ir prisidės rengiant ES politikos gaires šioje srityje.

 

„Esame atviri pažangioms technologijoms, ir savivaldžiams automobiliams ateinant į Europos rinką norime būti ne stebėtojai, o aktyvūs dalyviai. Be abejo, naujos galimybės siejasi su naujais iššūkiais, kurie turės įtakos transporto sistemai ir mūsų visuomenės gyvenimui. Su atvykstančiais Europos aukšto lygio ekspertais ir Lietuvos transporto sektoriaus atstovais diskutuosime, kokia turėtų būti Europos Sąjungos ir mūsų šalies politika šioje srityje, kaip pasinaudoti galimybėmis ir suvaldyti galimą riziką, užtikrinant eismo dalyvių saugumą“, – sako susisiekimo ministras Rokas Masiulis.

„Mobility Tech 2019“ dalyvaus Europos transporto politikos ekspertas Dr. Tom Voege, konsultuojantis vyriausybių atstovus ir politikus naujų mobilumo koncepcijų klausimais. Jo teigimu, šiuo metu išbandoma daug naujų mobilumo galimybių, kurios netrukus pateks į rinką. Ekspertams dažniausiai diskutuojant apie technologinę šio proceso pusę, susitikimas Vilniuje bus labiau skirtas šios srities politikos ir reguliavimo perspektyvai.

Ekspertams bus keliami labai konkretūs klausimai: ką turėtų daryti ES valstybės, kad būtų pasirengusios šios naujos technologijos atėjimui, kokią infrastruktūrą jos turės sukurti, ar reikalinga 5G technologija, kur jos reikia, ar reikia 5G tarptautinių koridorių ir pan. Bus keliami klausimai, kaip užtikrinti didžiausią šios savivaldžių automobilių technologijos naudą visuomenei, kad sumažėtų oro tarša ir spūstys miestuose.

Neabejotina, kad savivaldžių automobilių atsiradimas turės didelės įtakos miestų transporto sistemoms. Renginyje bus kalbama, kokius pokyčius ir iššūkius tai gali reikšti viešojo transporto, automobilių dalijimosi ir pavėžėjimo paslaugoms.

Antroji „Mobility Tech 2019“ dalis – hakatonas #LG challenge – bus skirta pažangiems IT sprendimams geležinkelių srityje. AB „Lietuvos geležinkeliai“ ir Transporto inovacijų centras kviečia padėti rasti dviejų svarbių problemų sprendimus: viena jų yra mašinistų grafikų planavimas, antroji – vagonų numerių nuskaitymas per atstumą.

Transporto inovacijų centrą Susisiekimo ministerijos iniciatyva šių metų pradžioje įsteigė jos valdymo srities bendrovės „Lietuvos geležinkeliai“, Lietuvos paštas ir „Kelių priežiūra“, ateityje prisijungs ir kitos susisiekimo sektoriaus įmonės. Šis centras skatins inovacijas transporto sektoriuje, taip pat bus atsakingas už pažangių užsienio kapitalo įmonių pritraukimą į mūsų šalį. Be to, šiemet įsteigtas 5 mln. eurų Ko-investicinis fondas, kuriuo siekiama paskatinti startuolius, labai mažas, mažas ir vidutines įmones kurti mobilumo paslaugas ir produktus, intelektines transporto sistemas ir inovatyvias transporto technologijas.

Susisiekimo ministerijos informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka