Gegužės 18-ąją buvusiame Vilniaus taksi parke duris atvėrė naujas Auto muziejus. Didžiausiame Lietuvoje privačiame muziejuje galima susipažinti su išskirtinėmis transporto priemonėmis, gamintomis nuo 19 a. iki mūsų dienų.
Ekspozicijos pradžioje – karietos ir įspūdingai restauruoti 19-ojo amžiaus dviračiai, toliau – gausi muziejaus įkūrėjų surinkta skirtingų šalių bei gamintojų senovinių automobilių kolekcija. Tarp įdomesnių eksponatų – ir Lietuvos prezidentus vežiojęs šarvuotas „Audi“, taip pat – pirmieji lietuviški lenktyniniai bolidai, garsiausių Lietuvos lenktynininkų automobiliai.
Muziejuje gana gausi senovinės karinės technikos ekspozicija, čia galima apžiūrėti ir gaisrinės automobilį, ir skirtingų laikotarpių taksi, policijos automobilį, senovinį traktorių. Taip pat pristatyti skirtingų laikotarpių ir gamintojų motociklai.
Iš viso muziejuje – daugiau kaip šimtas unikalių eksponatų, atkeliavusių iš privačių kolekcijų visame pasaulyje, kiekvienas jų – su savo pagaminimo, restauravimo bei atsiradimo Lietuvoje istorija. Surinkta ir gausi senovinių numerių kolekcija. Ekspozicija papildyta senosiomis nuotraukomis, menančiomis vieną ar kitą istorinį laikotarpį.
„Džiaugiuosi, kad galime pristatyti muziejų, kurį savo mintyse kūrėme. Čia atėjus galima pamatyti transporto priemonių vystymosi eigą nuo 19 a. iki 2010 m. Stengsimės, kad ateityje muziejus keistųsi, gyventų, nebūtų sustingęs, suprantame, kad nuo šios dienos darbo bus dar daugiau“, – per muziejaus atidarymą kalbėjo Auto muziejaus įkūrėjas Povilas Eitutis.
Unikalią atmosferą sukurti padeda ir aplinka – Auto muziejus įsikūrė senajame Vilniaus taksi parke, pastatytame dar 1974-aisiais. (Plačiau apie unikalų Vilniaus taksi parko pastatą galima pasiskaityti čia). Vieta patogi ir tuo, kad netoli muziejaus – tiek autobusų, tiek geležinkelių stotys, taip pat – Vilniaus oro uostas, todėl aplankyti jį galima skirtingu transportu atvykus iš įvairių šalių ar miestų.
Auto muziejus ekspoziciją bus galima apžiūrėti visomis savaitės dienomis nuo 10 iki 19 val., išskyrus antradienius.
Bilieto kaina suaugusiam žmogui – 20 eurų, specialūs kainos pasiūlymai bus taikomi šeimoms bei lankytojų grupėms, taip pat už papildomą mokestį rengiamos individualios ekskursijos su muziejaus gidais.
Lina Jakubauskienė
Autorės ir Kęstučio Pletkaus nuotraukos