Nemokamas viešasis transportas – dar viename rajone

01 rugsėjo 11:47 2023 Spausdinti straipsnį Lankytojai Naujienos

Nuo šių metų rugsėjo 19 dienos visi keleiviai vietinio (miesto ir priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusų maršrutais Radviliškio rajono teritorijoje bus vežami nemokamai. Tokiam sprendimui rugpjūčio 31 dieną vienbalsiai pritarė Radviliškio rajono taryba. „Ačiū visiems politikams, kurie palaikė šį rajono žmonėms naudingą sprendimą“, – po posėdžio dėkojo Radviliškio rajono savivaldybės meras Kazimieras Račkauskis.

 

Priėmus šį sprendimą Savivaldybė turės atlyginti nuostolius keleivius pagal koncesijos sutartį Radviliškio rajone vežančiai įmonei „Emtra“. Šiam tikslui iš Savivaldybės biudžeto likusiems šių metų mėnesiams papildomai reikės apie 17 tūkstančių eurų, o per visus metus – apie 50 tūkstančių eurų.

Jeigu rajono valdžia nuspręstų atidaryti naujus autobusų maršrutus arba padidinti esamų maršrutų reisų skaičių, papildomų lėšų iš biudžeto reikėtų daugiau.

Nuo rugsėjo 19 dienos, kai važiavimas vietinio susisiekimo autobusų maršrutais Radviliškio rajone bus nemokamas, juo galės naudotis visi keleiviai, pagerės susisiekimo sąlygos ir mokiniams, kurie galės viešuoju transportu važiuoti nemokamai ne tik mokslo metais į mokyklą ir iš jos, o socialiai remtini asmenys ar mažas pajamas gaunantys gyventojai turės galimybę neribotai naudotis viešuoju transportu asmeninėms reikmėms.

Radviliškio rajono savivaldybės administracijos informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka