Neramios dienos KET pažeidėjams Vilniuje – neleistinai pastatyti automobiliai bus nutempiami

29 kovo 11:19 2022 Spausdinti straipsnį Lankytojai Naujienos

Nuo kovo pradžios kelių eismo taisyklių pažeidėjai Vilniuje už savo automobilio valytuvų rasdavo skrajutes, įspėjančias, kad ateityje už tokį pažeidimą automobilis bus nutemptas. Informacinės kampanijos metas baigėsi – nuo šiol pažeidėjams pavojingai pastatyto automobilio gali neberasti – jis bus nuvežtas į saugomą aikštelę.

„Dalis vairuotojų piktybiškai pažeidinėja taisykles, keldami pavojų, nepatogumų kitiems eismo dalyviams. Nei geranoriški prašymai, nei įspėjimai, nei baudos tokių vairuotojų neatgrasė, nes jiems patiems realių nepatogumų nekėlė. Tikimasi, kad ši tvarka iš esmės keis vairuotojų įpročius“, – sakė Vilniaus miesto savivaldybės Administracijos direktoriaus pavaduotojas Adomas Bužinskas.

Viešosios tvarkos pareigūnai yra sudarę preliminarius maršrutus, kuriais patruliuoja transportavimo vilkikas su pareigūnais. Per dieną nutempiama apie 10 transporto priemonių. Pažeidėjai jas gali atsiimti iš stovėjimo aikštelės (Eišiškių pl. 127).

Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Andžej Dinikis pažymi, kad automobilio neradęs vairuotojas pirmiausiai turi skambinti bendrojo pagalbos centro numeriu 112, kuriuo jam bus patvirtinta, ar automobilis tikrai buvo nutemptas, ir nurodyta, kur kreiptis dėl jo atsiėmimo.

„Suprantame, kad nutemptų automobilių vairuotojams gali kilti klausimų, todėl visa reikiama informacija apie nutemptą automobilį bus teikiama trumpuoju numeriu 19988. Taip pat savivaldybės svetainėje vilnius.lt yra skelbiami atsakymai į dažniausiai užduodamus klausimus“, – sako A. Dinikis.

Trumpuoju numeriu 19988 teikiama informacija ir apie tai, kiek KET pažeidėjui reiks susimokėti už automobilio nutempimą ir laikymą aikštelėje. Automobilio transportavimo išlaidos sieks – 36,30 Eur, dar 8,47 Eur per parą kainuos automobilio saugojimas aikštelėje, jei automobilis nebus atsiimtas iškart. KET taisykles pažeidęs vairuotojas turės sumokėti ir nuo 30 iki 90 Eur siekiančią baudą už pažeidimą.

Primename, kad šių metų sausį įsigaliojo įstatymo pakeitimai, kurie pavojingai pastatytus automobilius jau leidžia nutempti ne tik policijai, bet ir savivaldybių pareigūnams.

Daugiau informacijos ir atsakymai į dažniausiai užduodamus klausimus:

https://vilnius.lt/lt/2022/01/19/pazeideju-pavojingai-palikti-automobiliai-gali-buti-nutempti/

Vilniaus miesto savivaldybės informacija ir nuotrauka