Numatoma leisti politiniams kaliniams ir tremtiniams įsigyti lengvatinį transporto bilietą su didesne nuolaida

29 lapkričio 05:09 2017 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Seimas po svarstymo pritarė Transporto lengvatų įstatymo pataisoms (projektas Nr. XIIIP-571(2), kuriomis siūloma nustatyti, kad nuo 1939–1990 metų okupacijų nukentėję asmenys – politiniai kaliniai ir tremtiniai, buvę getų, koncentracijos ar kitokio tipo prievartinių stovyklų kaliniai, sukakę 70 metų ir vyresni, turėtų teisę įsigyti vienkartinį arba terminuotą vardinį važiavimo tolimojo, vietinio (miesto ir priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais ir troleibusais, keleiviniais traukiniais, reguliaraus susisiekimo laivais ir keltais bilietą su 80 proc. nuolaida.

 

 

 

 

Kaip teigia Vyriausybė, papildomai iš valstybės biudžeto reikėtų apie 1,14 mln. eurų, teisę į šią kompensaciją turėtų apie 50  tūkst. asmenų.

Šiuo metu politiniai kaliniai ir tremtiniai, buvę getų, koncentracijos ar kitokio tipo prievartinių stovyklų kaliniai, naudojasi galimybe įsigyti lengvatinį transporto bilietą su 50 proc. nuolaida.

Po svarstymo projektui pritarta bendru sutarimu. Tam, kad naujos nuostatos būtų priimtos, Seimas turės balsuoti dar kartą.

LR Seimo informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka