Nuotrauka su istorija

15 kovo 04:45 2024 Spausdinti straipsnį Istorija Lankytojai

Kartais taip nutinka – pamatai nuotrauką, o  informacijos, kada ji daryta, nėra.

Taip ir man nutiko. Šią nuotrauką pirmą kartą pamačiau prieš dvylika metų knygoje „Lietuvos kelių policijai 80 metų“. Prie jos nebuvo jokio užrašo – nei kur, nei kada ji daryta, kokiame archyve ar kolekcijoje saugoma. Ir štai vakar, vartydamas prieškarinę spaudą, radau straipsnį, kuriame aprašytas autoįvykis, nutikęs 1939 m. kovo mėn. 12 d.

Štai kas tada nutiko:

„Vienas garliaviškis Kauno užmiesčio autobusų stotyje pasisamdęs autobusą savo tėvams iš Garliavos į Kauną atvežti. Tas pilietis dviem – trim keleiviais vežinas iš Garliavos grįžo Kaunan, bet pradžioje Aleksoto tilto ištiko katastrofa. Toje pat vietoje, kur praėjusią vasarą Vilkaviškio autosunkvežimis užvažiavo ant tilto turėklų , o kovo mėn. 12 d. čia suklupo autobusas. Mat autobusas neįstengęs užsukti ant tilto, kai nusileido nuo kalno atsimušė į tilto geležinius turėklus, pusė autobuso persinėrė  per turėklus ir taip pasiliko kaboti ant tilto, į Nemuną neįkritęs .

 Autobusu važiavę žmonės nesužeisti, bet katastrofos metu autobusas prispaudė prie tilto vieną berniuką ir permetė per turėklus, tačiau tas berniukas sužeistas irgi nesunkiai, tik apglušintas .

Autobusas ta dieną ilgai kabojo pasikoręs ant tilto turėklų. (Kalba netaisyta).

Kai perskaičiau šią istoriją, iš karto prisiminiau, kad kažkur teko matyti nuotrauką su taip pakibusiu ant turėklų autobusu…. teko visa vakarą padirbėti savo archyve, kol ją radau. Reiškia, atmintis manęs neapgavo…

Kęstutis Pletkus