Aplinkos apsaugos agentūros Aplinkos būklės analitikos centras papildė teisėkūros poveikio aplinkai ir klimato kaitai kiekybinio (ex ante) vertinimo skaičiuoklių katalogą klimato kaitos švelninimo srityje. Parengta nauja skaičiuoklė leis nustatyti senų daugiabučių, individualių namų, savivaldybių viešųjų pastatų šiluminės energijos suvartojimo sumažinimo reguliavimo poveikį išmetamų ŠESD kiekio pokyčiui.
Naujausi Lietuvos nacionalinės ŠESD apskaitos duomenys rodo, kad energetikos sektorius yra vienas daugiausiai išmetančių ŠESD sektorių Lietuvoje. Tad efektyvūs politiniai sprendimai siekiant sumažinti išmetamųjų ŠESD kiekį energetikos sektoriuje ypač svarbūs. Nauja parengta skaičiuoklė sudaro galimybę efektyvesnių, įrodymais grįstų sprendimų priėmimui šioje srityje.
Agentūros tinklapyje šiuo metu jau iš viso paskelbta ABAC parengtų 18 atviros prieigos skaičiuoklių, kurios skirtos teisėkūros poveikio klimato kaitos švelninimo ir aplinkos oro būklės pamatuojamų rodiklių pokyčiui analizuoti. Šios skaičiuoklės yra lengvai valdomos ir aiškiai suprantamos, atsižvelgiant į vartotojų poreikius, jos bus nuolat tobulinamos ir plėtojamos. Iki šių metų pabaigos ABAC, kartu su kitomis institucijomis numato parengti analitinių įrankių rinkinius, skirtus vertinti teisėkūros poveikį pamatuojamų rodiklių pokyčiui tokiose aplinkosaugos srityse kaip vandenų būklė, išteklių naudojimo efektyvumas, gamtinių išteklių (žemės gelmės ir miškai) bei biologinės įvairovė.
Primename, kad aplinkos ir klimato kaitos sričių nustatymui, kurioms planuojamas įgyvendinti projektas galėtų daryti poveikį, bei reglamentuotą poveikio vertinimo metodikos gavimui yra sudarytas specialus vedlys. Šis vedlys parengtas naudojant teisėkūros poveikio vertinimo metodiką reglamentuojančius teisės aktus bei poveikio vertinimo principinę schemą.
Vedlys ir visa kita aktuali informacija, susijusi su teisėkūros poveikio aplinkai ir klimato kaitai vertinimu, yra patalpinta čia.
Aplinkos apsaugos agentūros informacija
Linos Jakubauskienės nuotrauka