Pasitarimas dėl naujų regioninių viešojo transporto maršrutų Tauragės regione

21 rugpjūčio 15:07 2022 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika Lankytojai Naujienos

Rugpjūčio 17 d. Šilalės rajono savivaldybėje vyko pasitarimas dėl naujų regioninių viešojo transporto maršrutų Tauragės regione, kuriame dalyvavo Tauragės, Jurbarko, Šilalės rajonų ir Pagėgių savivaldybių vadovai, Centrinės projektų valdymo agentūros ir VšĮ „Žaliasis regionas“ atstovai.

Naujus maršrutus planuojama kurti įgyvendinant Funkcinės zonos Tauragė+ plėtros strategiją, kurią Šilalės rajono savivaldybės taryba patvirtino dar 2020 m. gegužės mėnesį. Strategijoje viena iš prioritetinių krypčių „Tvaraus judumo skatinimas“, kurios tikslas – sudaryti galimybes gyventojams naudotis integruota tvaria judumo sistema siekiant padidinti darbo vietų pasiekiamumą ir paslaugų prieinamumą. Šiuo tikslu numatoma didinti viešojo transporto maršrutų skaičių, kuris skatintų regiono gyventojus persėsti iš nuosavo automobilio į viešąjį transportą.

Įgyvendinant šį tikslą, Šilalėje planuojama darbo dienomis 4 reisus per dieną gyventojus vežti R2 Šilalė-Tauragė-Šilalė vietinio (priemiestinio) reguliaraus susisiekimo maršrutu. Tam, kad toks maršrutas atsirastų, jam pirmiausia turėtų pritarti Šilalės rajono savivaldybės taryba artimiausio posėdžio metu. Diskutuota ir apie kitų savivaldybių maršrutus, kylančius iššūkius dėl šių maršrutų sukūrimo. Numatoma, kad regioniniai maršrutai turėtų startuoti jau šių metų rugsėjo mėnesį.

Pasitarimo metu taip pat aptarti ir kiti Tauragė+ įgyvendinami projektai bei kiti aktualūs klausimai.

Šilalės rajono savivaldybės administracijos
Veiklos administravimo skyrius

Linos Jakubauskienės nuotrauka