Patarimai susižalojusiems užsienyje

19 sausio 04:58 2016 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

kelias-vokTuristinės kelionės į užsienį, aktyvios atostogos svečiose šalyse paprastai palieka daug įspūdžių ir dažniausiai teigiamų emocijų, tačiau kartais tokias išvykas gali aptemdyti nelaimingi atsitikimai, netikėtos ligos ir būtinybė kreiptis į vietos medikus. Tokios situacijos ne tik, kad sukelia nemažai streso, nepatogumų, bet, neapsidraudus kelionių draudimu, gali ir nemažai kainuoti. „ERGO Insurance“ Lietuvoje žalų administravimo departamento direktoriaus Audriaus Pilčico teigimu, keliaujant nepažįstamoje šalyje gyventojams taip pat gali kilti problemų surandant aukštos kokybės medicinines paslaugas teikiančias įstaigas ir nepakliūti į kuo daugiau pinigų iš pasimetusių klientų norinčių išpešti abejotinos reputacijos privačių klinikų spąstus.

„Patirti nelaimingą atsitikimą ar traumą visada nemalonu, juo labiau atostogaujant užsienyje, kur su medicinos paslaugų sistema iki tol greičiausiai visai nebuvo tekę susidurti. Suprantama, kad ištikusi nelaimė ar aplankiusi liga sukelia daug streso, kuriuo dažnai mėgina pasinaudoti ir kai kurios gydymo įstaigos. Pacientui jose dažnai pateikiama ne visai tiksli informacija, bandoma dramatizuoti situaciją, daromas spaudimas klientui nieko nelaukiant naudotis būtent tos įstaigos paslaugomis, sakoma, kad būtinas itin skubus gydymas, kai iš tiesų situacija nebūtinai yra tokia rimta“, – pasakoja A. Pilčicas.

Anot draudimo eksperto, kraštutiniais atvejais, kurių pasitaiko tokiose turistų iš Lietuvos mėgstamose vietose, kaip Kanarų salos ar žiemos sportu garsėjančiose Italijoje, Austrijoje, vos pacientui atvykus į kliniką paprašoma paso, kuris grąžinimas tik jau atlikus gydymą ir, be abejo, apmokėjus gerokai išpūstą sąskaitą už paslaugas, kurių kokybe klientai retai kada lieka patenkinti.

„Svetimoje šalyje prireikus medikų pagalbos pačiam nukentėjusiam ar jo bendrakeleiviams gali būti sudėtinga atskirti tikrai aukšto lygio paslaugas teikiančias įstaigas nuo neįprastai dideles kainas už abejotinos kokybės paslaugas siūlančių klinikų ir ligoninių. Pastarosios dažnai įsikuria netoliese turistų traukos vietų, pavyzdžiui, slidinėjimo kurortų, jų interjeras įrengiamas taip, kad sudarytų labai solidžios ir patikimos vietos įvaizdį, dažniausiai klientai pasitinkami itin  mandagaus ir tvarkingo personalo. Vis tik tai negarantuoja aukšto lygio medicinos paslaugų, būtinos įrangos ar kompetentingų medikų“, – sako A. Pilčicas.

Pasak draudimo eksperto, net ir išsivysčiusioje Europoje regioninės ar universitetinės ligoninės gali neatrodyti taip įspūdingai ir gražiai kaip privačios klinikos, tačiau dažnai jose paslaugų kokybė nepalyginamai aukštesnė, o dirba paprastai daug labiau patyrę gydytojai. Be to, į nelaimę patekusių turistų išgąsčiu ir nežinojimu manipuliuojančiose klinikose kainos būna bent 30-40 proc. aukštesnės, nors tam ir nėra jokio pagrindo.

„Kelionių draudimu ar draudimu nuo nelaimingų atsitikimų apsidraudusiems gyventojams patyrus traumą ar susirgus, jei tik sveikatos sutrikimai nereikalauja neatidėliotinos medikų pagalbos, pirmiausia rekomenduojame kreiptis į mūsų partnerius, profesionaliai įvertinančius situaciją, suorganizuojančius visas reikiamas medicinos paslaugas kokybišką gydymą užtikrinančiose įstaigose, prireikus parūpina transportą, seka gydymo eigą, pataria, kokius sprendimus priimti toliau. Su šiais asistentais galima susisiekti telefonu visą parą, o jų kontaktai visuomet būna pateikiami draudimo polise“, – pasakoja A. Pilčicas.

Anot draudimo eksperto, „ERGO Insurance“ partneriai turi padalinius visose šalyse, nuolatos stebi skirtinguose regionuose veikiančias gydymo įstaigas, tikrina jų kokybę, todėl geriausiai žino situaciją. Be to, kiekvienoje šalyje partnerių personalą sudaro ir vietos medicinos specialistai, išmanantys toje valstybėje galiojančias sveikatos apsaugos procedūras, vyraujančias praktikas, paslaugų lygį bei galintys tiksliai įvertinti klientų poreikius. Pagalbą ir visą informaciją partneriai suteikia gimtąja apsidraudusiojo kalba, todėl išvengiama problemų dėl kalbos barjero.

Dažniausios užsienyje patiriamos traumos ir sveikatos sutrikimai, A. Pilčico teigimu, yra kelių sužalojimai, raktikaulių ir rankų lūžiai žiemos sezonu. Šiltuoju metų laiku dažni apsinuodijimai maistu, peršalimai nuo kondicionavimo sistemų, pėdų sužalojimai užmynus ant jūrų ežių šiltosiose jūrose. Egzotiškuose kraštuose, tokiose kaip Tailandas ar Indija, pasitaiko įvairių karštinių atvejų, pavojingų vabzdžių įgėlimų.

 

Ergo Lietuva informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka