Patogiausias mokinio bilietas – mokinio pažymėjime

30 sausio 04:47 2023 Spausdinti straipsnį Lankytojai Naujienos

Retkarčiais, tačiau dar pasitaiko atvejų, kai kontrolės metu vaikas pateikia lengvatinį bilietą, tačiau neturi mokinio pažymėjimo.

Lietuvos Respublikos Transporto lengvatų įstatymas nustato, kad kartu su lengvatiniu bilietu keleivis privalo pateikti ir dokumentą, liudijantį teisę į lengvatą. Įstatymas sukuria prievolę ir keleivių kontrolei patikrinimo metu tokio dokumento reikalauti.

Nesusiduria su asmens dokumento problema tie moksleiviai, į kurių pažymėjimą jau yra integruota ir elektroninio bilieto kortelė. Jų Klaipėdoje yra dauguma. Tokių pažymėjimų nugarėlėje yra brūkšninis kodas ir numeris, prasidedantis skaičiais 360..….,   Abejojant, ar konkretus pažymėjimas tinkamas ir bilietui, tą galima pasitikrinti pabandžius pildyti bilietą internetu ar tiesiog spaudos kioske.

O tėvelių tų moksleivių, kurių mokyklose dar išduodami senojo pavyzdžio mokinio pažymėjimai be integruotos e-bilieto funkcijos, – prašome pasitikrinti, ar vaikas iškeliaudamas iš namų turi ne tik bilietą mūsų kortelėje, bet ir mokinio pažymėjimą. Ir tokių mokyklų bendruomenes kviestume sparčiau pereiti prie modernesnių pažymėjimų – juk nešiotis vieną dokumentą patogiau nei du.

Pasidalinkite, prašome, šiuo mūsų priminimu ir prašymu savo bendruomenėse – su tėvais, klasės draugais, tėvai tarpusavyje. Bendromis  ne tokiomis didelėmis pastangomis pasiekime, kad visiems vaikams kelionės būtų komfortiškos ir be netikėtų stresų.

klaipedatransport.lt informacija 

Linos Jakubauskienės nuotrauka