Pirmasis troleibusas buvo sukurtas Vokietijoje

kovo 10 05:16 2014 Spausdinti straipsnį Muziejus

Pirmąjį troleibusą sukūrė Vokietijos inžinierius Verneris fon Siemens‘as drauge su broliu Viljamu Siemens‘u, gyvenusiu Didžiojoje Britanijoje. Jis buvo pavadintas „Elektromote“.

Žodis „troleibusas“ kilęs iš anglų kalbos, kadangi ši transporto rūšis labiausiai paplito Didžiojoje Britanijoje ir JAV. Remiantis labiausiai paplitusia versija, pavadinimas kilo nuo žodžio „trolley“ – taip JAV buvo vadinami tramvajaus vagonai – ir angliško „bus“, reiškusio autobusą. Pirmieji troleibusai buvo laikomi autobuso ir tramvajaus hibridais.

Pirmieji troleibusai buvo tarsi bestogės vežėčios. Eksperimentinė troleibusų linija, kurios ilgis – 540 metrų – buvo nutiesta Berlyno apylinkėse. Ja troleibusai važinėjo nuo 1882-ųjų balandžio 29-osios iki birželio 13-osios.

Kontaktiniai laidai buvo gana žemai, tai dažnai tapdavo trumpojo jungimo priežastimi esant stipriam vėjui. Tik 20-ojo amžiaus pradžioje Vokietijoje atsirado tobulesni, uždari troleibusai.

Nuotraukoje matote pirmąjį pasaulyje „Electromote“ troleibusą.

eBus.lt

Nuotrauka: Commons.wikimedia.org

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.