Pirmieji nauji troleibusai jau pasiekė Vilnių

11 birželio 10:50 2024 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės Lankytojai Naujienos

Pirmieji „Škoda 32 Tr“ troleibusai – jau Vilniuje. Kas savaitę sostinę pasieks 4-5 nauji troleibusai. Planuojama, kad pirmieji 20 naujų troleibusų keleivius pradės vežti rugpjūtį.

„Naujųjų troleibusų atvykimas į Vilnių – tai viešojo transporto atsinaujinimo pradžia, kuri, tikimės, atkreips vilniečių dėmesį į šią ekologišką transporto priemonę ir paskatins dažniau ją pasirinkti. Mūsų tikslas – iki 2026 metų pilnai atnaujinti troleibusų parką“, – kalba „Vilniaus viešojo transporto“ direktorius Ignas Degutis.

Visos 20 naujų transporto priemonių čia, Vilniuje, sumontavus keleivių informavimo ir saugos sistemas, atlikus privalomas registracijas ir bandomuosius važiavimus bus paruošti eksploatacijai. Dar 20 transporto priemonių šiuo metu yra gamybos procese.

Pagal bendrovės „Vilniaus viešasis transportas“ ir „Škoda Electric“ dar 2023 m. pasirašytą sutartį iš viso bus pagamintas 91 troleibusas. Bendra sutarties vertė siekia daugiau nei 52 mln. Eur.

Naujieji troleibusai užtikrins komfortą ir keleiviams, ir vairuotojams

Naujieji „Škoda 32Tr“ modelio troleibusai bus žemagrindžiai, 12 m ilgio bei riedantys autonomine eiga, be kontaktinio tinklo galintys nuvažiuoti iki 20 km. Troleibusuose bus įdiegta saugumo sistema – SOS ir A juostos mygtukai, fiksuojantys įvykius vaizdo įraše, įspėjantys apie galimą susidūrimą bei užtikrinantys gaisro gesinimą.

Troleibusai bus visiškai kondicionuojami ir vėdinami ir keleivių salone, ir vairuotojo kabinoje. Viešojo transporto priemonė bus pritaikyta ir individualių poreikių turintiems asmenims – joje įrengta rampa, tvirtinimo diržai, specialūs mygtukai pranešti apie pagalbos poreikį. Troleibusai turės dviračių tvirtinimo įrangą, kuri leis vežti dviračius jo salone. Be to, keleivių patogumui troleibusuose bus įrengtos išmaniųjų įrenginių krovimo jungtys.

Pirmųjų naujų troleibusų kelionė užfiksuota vaizdo įraše – https://youtu.be/MWXcWUfLOko

Pranešimas spaudai