Pirmojo „Vilniaus viešojo transporto” jubiliejaus proga – apdovanojimai geriausiems darbuotojams

28 lapkričio 05:39 2016 Spausdinti straipsnį Istorija Lankytojai Patirtis

apie-vvt-svLapkričio 25-ąją bendrovė „Vilniaus viešasis transportas“ paminėjo pirmąjį jubiliejų – penktąjį gimtadienį. Ta proga pasveikinti geriausiųjų darbuotojų atvyko miesto meras Remigijus Šimašius, vicemeras Linas Kvedaravičius, kiti garbingi svečiai.

 

 

Pasak bendrovės generalinio direktoriaus Gintaro Maželio, taip sutapo, jog gimtadienius šių metų lapkritį būtų šventusios ir įmonės, kurios prieš penkerius metus buvo sujungtos į vieną – tai „Vilniaus autobusai“ ir „Vilniaus troleibusai“. Pirmajai būtų sukakę 60, antrajai – 70 metų.

„Svarbiausi žmonės įmonėje – tai vairuotojai, kurie kasdien veža miestiečius. Nuo jų darbo kokybės daug priklauso, kokią paslaugą gaus miestiečiai, ar jie rinksis miesto viešąjį transportą. Mes, kiti dirbantieji, esame tik jų pagalbininkai“, – sakė G. Maželis. Šiuo metu įmonėje dirba 2 200 darbuotojų, yra 300 autobusų ir 180 troleibusų.

Įmonės vadovo teigimu, šiuo metu bendrovėje vyksta pertvarka, kuri bus baigta jau gruodžio pabaigoje. „Reorganizacija reikalinga tam, kad „persikrautume“, atsišviežintume ir žengtume į rinką su naujomis jėgomis. Rinka bus konkurencinga, ateis privatūs vežėjai, tad mums reikia būti pasirengusiems. Tikiuosi kiekvieno žmogaus indėlio į įmonės gerovę“.

Bendrovė „Vilniaus viešasis transportas“ neseniai pasirašė aštuonerių metų sutartį su Vilniaus miesto savivaldybe dėl keleivių vežimo. Taip pat žadama įsigyti 150 naujų autobusų, taip pat 30 naujų troleibusų už Europos Sąjungos lėšas. Nauji autobusai miesto gatvėse turėtų pasirodyti kitų metų trečiajame ketvirtyje, troleibusai – 2018-aisiais.

„Kuomet įsigysime naujų, modernių transporto priemonių, galėsime teikti geresnes paslaugas miestiečiams. Mūsų tikslas – kad į viešąjį transportą persėstų kuo daugiau visą kainą už kelionę mokančių keleivių“, – sakė G. Maželis.

Pasak R. Šimašiaus, įmonės praeitis buvo itin miglota, dabartis – problemiška, tačiau ateitis – šviesi. „Dar laukia daug iššūkių, tačiau mūsų tikslas – pasiekti, kad žmonės norėtų važiuoti viešuoju transportu. Neabejoju, jog įmonė klestės, veš keleivius naujais autobusais bei troleibusais. Galbūt mieste ateityje bus ir metro, tačiau tai – tik perspektyva“, – kalbėjo miesto meras.

L. Kvedaravičius sakė, jog viešojo transporto problemos dabartinei miesto valdžiai labai rūpi. „Nėra dienos, kad nespręstume vienokių ar kitokių miesto viešojo transporto problemų. Tačiau per vieną dieną permainos neįvyksta – reikia kantrybės, tik surėmę pečius pasieksime to, ko nori visi vilniečiai“.

Su gražiu jubiliejumi įmonės darbuotojus sveikino asociacijos „Linava“ atstovas Jevgenijus Stolovickis. „Vilniaus viešasis transportas“ – didžiausia keleivinio transporto įmonė Lietuvoje. Linkiu, kad vežamų keleivių vis daugėtų, kad mieste atsirastų daugiau naujų transporto priemonių“, – sakė J. Stolovickis.

Atminimo dovanėlę  įmonei įteikė ir SĮ „Susisiekimo paslaugos“ vadovė Modesta Gusarovienė. „Norėtųsi priminti, kad viešasis transportas sostinėje atsirado ne tada, kada švenčiame buvusių ir dabartinių įmonių jubiliejus. Jau 1886-aisiais vilniečius vežė vadinamoji „konkė“. Taigi sostinės viešajam transportui – jau 130 metų“, – priminė V. Gusarovienė.

Jos teigimu, „Vilniaus viešasis transportas” turi daug tikslų ateičiai. „Mūsų įmonė „serga“ už „Vilniaus viešąjį transportą“ kaip ir dauguma vilniečių. Tikime gražia bendrovės ateitimi, ir patys prisidėsime prie jos gerovės kūrimo“, – kalbėjo M. Gusarovienė.

Aukso ženklus geriausiems ilgamečiams įmonės darbuotojams įteikė meras R. Šimašius. 35-erius metus be avarijų autobusą vairuoja Vytautas Zmitrevičius, 37-erius – Romuald Mozuro, 50 metų įmonėje dirba remontininkas Tadeuš Ginevič. Algimantas Kundrotas įmonėje dirba 39-erius metus, pastaruosius dešimt metų be avarijų vairuoja autobusą.

Sidabro ženklus ilgiausiai bei geriausiai dirbantiems įmonės darbuotojams įteikė L. Kvedaravičius, bronzos – įmonės vadovas G. Maželis.

Susirinkusiems gražiausias dainas dovanojo Violeta ir Vilius Tarasovai.

 

Lina Jakubauskienė

Autorės nuotraukos

 

 

 • apie-vvt-sv2
 • apie-vvt-sv5
 • apie-vvt-sv4
 • apie-vvt-sv1
 • apie-vvt-sv3
 • apie-vvt-sv10
 • apie-vvt-sv6
 • apie-vvt-sv9
 • apie-vvt-sv7
 • apie-vvt-sv8
 • apie-vvt-sv12
 • apie-vvt-sv11
 • apie-vvt-sv14
 • apie-vvt-sv13
 • apie-vvt-sv15