Posėdžiavo profesinių sąjungų atstovai

05 kovo 05:18 2018 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Konferencijų centre „Best Western Vilnius“ įvyko Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) tarybos posėdis. Tai buvo paskutinė LPSK taryba prieš svarbiausią organizacijos renginį – kas ketverius metus rengiamą LPSK suvažiavimą, kuris planuojamas gegužės 11 d.

 

 

 

 

LPSK Tarybos posėdyje iš 82 tarybos narių dalyvavo 68 tarybos nariai. Vadovautis  LPSK įstatatais, Tarybos posėdis teisėtas jeigu dalyvauja 2/3  Tarybos narių.

LPSK pirmininkas Artūras Černiauskas tarybą informavo apie LPSK vykdomos veiklos rezultatus bei pernai liepą įsigaliojusio naujojo Darbo kodekso įtaką profesinių sąjungų judėjimui bei šalies darbo rinkai. Jis taip pat pateikė pasiūlymus, kaip reikėtų pakeisti Konfederacijos darbą, jog būtų galima tinkamai atliepti dinamiškai besivystančią šalies verslo situaciją ir besikeičiantį darbo pobūdį ir darbo įpročius.

LPSK pirmininkas atkreipė dėmesį: 2017 m. statistika rodo, jog 67 tūkst. Lietuvoje veikiančių įmonių dirba iki 4 darbuotojų ir tik 65 – daugiau kaip  1000. Pasak jo, matant įmonių smulkumą ir tolesnį smulkėjimą, vertėtų pačioje organizacijoje juridinio asmens (profesinės sąjungos) nekurti, o laipsniškai pereiti prie tiesioginės narystės šakoje. Taip pat reikia galvoti, kaip į profesinių sąjungų judėjimą įtraukti pagal individualios veiklos pažymas dirbančius darbuotojus.

LPSK teisininkė Jolanta Cinaitienė pristatė siūlomus LPSK įstatų pakeitimus. Dėl LPSK įstatų Tarybos nariai balsavo ir vyko diskusijos. Dėl LPSK įstatų pakeitimo 2018 m. gegužės 11 d. balsuos suvažiavimo delegatai.

LPSK generalinės sekretorės Janinos Matuizienės pranešimas buvo apie prie LPSK veiklos gairių dirbusios darbo grupės išvadas, taip pat pristatyta Kontrolės komisijos ataskaita. LPSK priklausančių šakų delegatai taip pat svarstė kreipimąsi, skirtą Vyriausybei „Dėl socialinės partnerystės įgyvendinimo, įsigaliojus naujam Darbo kodeksui“.

Baigiantis LPSK Tarybos posėdžiui, vyko  kandidatų į LPSK vadovus prisistatymas. Į LPSK pirmininko pareigas kandidatuoja dabartinis pirmininkas Artūras Černiauskas ir Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacijos pirmininkė Inga Ruginienė, o į generalinio sekretoriaus – dabartinė generalinė sekretorė Janina Matuizienė ir Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininko pavaduotojas Egidijus Milešinas.

Gegužės 11 d. vyksiančiame LPSK VI suvažiavime delegatai išsirinks 4 metų kadencijai LPSK pirmininką ir Generalinę sekretorę, kurie, tikimės, pateisins profsąjungų pasitikėjimą sprendžiant įmonių ir  organizacijų problemas, sėkmingai atstovaus savo nariams.

Bronius Bučelis

LPSK nuotraukos

  • apie-bucelis1
  • apie-bucelis