Pratęstas pereinamasis laikotarpis dėl antrosios kartos išmaniųjų tachografų įrengimo

24 spalio 03:49 2023 Spausdinti straipsnį Lankytojai Naujienos

Pratęsiamas pereinamasis laikotarpis, per kurį vežėjai turės atsinaujinti savo transporto priemonėse įrengtus antrosios kartos pirmosios versijos išmaniuosius tachografus. Transporto priemonės, kurios pirmąkart registruotos Europos Sąjungoje laikotarpiu nuo š. m. rugpjūčio 21 d. iki gruodžio 31 d. imtinai, galės būti eksploatuojamos ir su pirmosios versijos tachografais.

Transporto priemonės, registruotos minėtu laikotarpiu, galiausiai turės atsinaujinti esamus antrosios kartos pirmosios versijos tachografus į naujus antrosios versijos tachografus iki 2025 m. rugpjūčio 18 d. Per šį laikotarpį Lietuvoje vežėjams už senesnės versijos (antrosios kartos pirmosios versijos) tachografų naudojimą administracinė atsakomybė nebus taikoma.

LTSA rekomenduoja vežėjams nelaukti 2025 m. termino ir esant galimybei kaip galima greičiau pasikeisti tachografus į naujuosius, taip mažinant riziką, kad jų transporto priemonės bus sustabdomos ir sulaikomos, kol bus išsiaiškintos aplinkybės.

Pagal Europos Komisijos kelių transporto komiteto posėdžio sprendimą, nuo 2024 m. sausio 11 d. Europos Sąjungoje pirmąkart registruojamos ir eksploatuojamos transporto priemonės galės būti tik su antrosios kartos antrosios versijos tachografais.

LTSA informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka