Profesinių sąjungų atstovai susitiko su Seimo Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija

23 gegužės 03:18 2024 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Gegužės 21 d. Lietuvos profesinės sąjungos pirmininkės pavaduotojai Jovita Pretzsch, Ričardas Garuolis, generalinė sekretorė Daiva Kvedaraitė, UAB ,,Kauno autobusai“ Darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Bronius Bučelis ir teisininkė Laima Saulevičiūtė dalyvavo Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos posėdyje.

Seimo nariai norėjo išgirsti profesinių sąjungų atstovų rūpesčius ir lūkesčius. Profesinėms sąjungoms nerimą kelia Seimo TS-LKD frakcijos nario Viliaus Semeškos pasiūlytos ir dabar Seime svarstomos Profesinių sąjungų įstatymo pataisos, kurios pažeistų Lietuvos ratifikuotą Tarptautinės darbo organizacijos konvenciją Nr. 88, kuri užtikrina ypatingą profesinių sąjungų statusą ir jų autonomiškumą, bei jas su silpnintų.

Seimo nariai paraginti stiprinti socialinį dialogą tiek Lietuvos, tiek regioniniu mastu, priimant tam būtinus įstatymus.

Atkreiptas dėmesys į Lietuvoje vis stiprėjančias socialinio dempingo apraiškas, kai vietiniai darbuotojai yra keičiami „pigesniais“ užsieniečiais arba vietinių darbuotojų atlyginimai yra „įšaldomi“, grasinant, kad nesutikus juos pakeisią užsieniečiai.

Seimo nariai pažadėjo balsuoti prieš V. Semeškos pasiūlytas Profesinių sąjungų pataisas ir uždavė profesinių sąjungų atstovams daug klausimų apie šiuo metu Seime teikiamas ir svarstomas įstatymų pataisas.

Frakcijos pirmininkei buvo įteiktas Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ koordinacinės tarybos  memorandumas politinėms partijoms, kuriame išdėstyti svarbiausi Lietuvos darbuotojams klausimai, ir knyga apie Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ veiklą.

Sutarta, kad tai buvo ne paskutinis susitikimas, Seimo Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos nariai tampriau bendradarbiaus su profesinėmis sąjungomis, priimdami darbuotojams svarbius įstatymus.

Bronius Bučelis