„Regitra“ ir Lietuvos policija tęsia glaudų bendradarbiavimą dviem pagrindinėmis temomis – sukčiavimas socialiniuose tinkluose ir korupcinių schemų atpažinimas bei greitesnė reakcija į jas. Praėjusią savaitę vykusio susitikimo metu aptarti iki šiol pasiekti rezultatai ir numatyti tolesni veiksmai.
Susitikime dalyvavo „Regitros” valdybos pirmininkė Orijana Mašalė, įmonės vadovas Vaidas Dominauskas ir korupcijos prevencijos pareigūnas Edmundas Bogavičius, o Lietuvos policiją atstovavo generalinis komisaras Renatas Požėla bei Policijos departamento Viešosios tvarkos biuro vadovas Vytautas Grašys.
Keičiasi sukčiavimo schemos socialiniuose tinkluose
Sukčiavimas socialiniuose tinkluose ir toliau išlieka vienu pagrindinių iššūkių. Kintanti apgavysčių metodika skatina ieškoti naujų būdų, kaip atpažinti asmenis, siūlančius vairuotojo pažymėjimą įsigyti greičiau ar net nelaikius vairavimo egzaminų.
Anksčiau buvę gana pasyvūs, dabar sukčių paskyrų valdytojai keičia taktiką ir vis aktyviau ieško patiklių asmenų, kurie galėtų susigundyti melagingais pasiūlymais. Vien liepos mėnesį į „Regitrą“ kreipėsi mažiausiai du asmenys, kurie atvyko atsiimti vairuotojo pažymėjimo, nors egzaminų net nelaikė.
Reaguodama į išaugusį melagingų paskyrų aktyvumą, policija ėmėsi reikiamų priemonių ir vien per šiuos metus iš 148 paskyrų, kuriose neteisėtai buvo siūloma įsigyti vairuotojo pažymėjimus, jau panaikino 136.
„Regitros“ ir Lietuvos policijos atstovai sutarė, kad būtina ne tik šalinti paskyras, kuriose yra užsiimama nelegalia veikla, tačiau ir stiprinti informacinę sklaidą bei švietimo iniciatyvas, ugdančias visuomenės sąmoningumą. Pirmasis numatytas etapas – „Regitros” darbuotojų mokymai, kaip atpažinti naujausias sukčiavimo schemas.
Operatyvus bendradarbiavimas – raktas į sėkmingą korupcinio pobūdžio atvejų išaiškinimą
Viena iš pagrindinių „Regitros” strateginių krypčių yra sąžininga ir skaidri veikla. Atsinaujinusi įmonės vadovų komanda iš esmės peržiūri esamus procesus ir didelį dėmesį skiria naujų, efektyvesnių sprendimų paieškoms.
Praktika rodo, kad sėkmingam korupcijos atvejų išaiškinimui būtina užtikrinti greitą ir savalaikį informacijos apsikeitimą. Susitikimo metu ieškota būdų, kaip tai įgyvendinti praktikoje – numatytos konkrečios priemonės, galinčios padėti tinkamai reaguoti į įtartinas situacijas.
„Regitra“ ir Lietuvos policija ragina visuomenę nelikti abejingais ir turint bet kokios informacijos apie galimas korupcijos ir sukčiavimo apraiškas pranešti per www.epolicija.lt ir pranesk@regitra.lt, taip pat ir kitais pasitikėjimo kanalais.
„Regitra” informacija
Linos Jakubauskienės nuotrauka