„Rīgas satiksme“ pradėjo greitojo įkrovimo stotelių projektavimo darbus

16 balandžio 04:26 2024 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

„Rīgas satiksme“ ir SIA RECK pasirašė sutartį dėl greitojo elektrinių autobusų įkrovimo stotelių projektavimo pagal priemonę „Emisijos mažinimas Rygos miesto mieste – elektrinių autobusų tiekimas ir elektros įkrovimo punktų plėtra“. Statybos projektas bus parengtas per ateinančius 10 mėnesių, o vėliau – iki 2026 m. vidurio, taip siekiant tobulinti elektrinių autobusų įkrovimo sistemą.

Jānis Golubevs, „Rīgas satiksme“ valdybos narys. teigia: „Greitojo įkrovimo stotelių plėtra suteiks galimybę įkrauti autobusų baterijas maždaug per 15 minučių, tokiu būdu elektriniai autobusai maršrutuose galės važiuoti dažniau“.

Sutartis su SIA RECK dėl elektros autobusų įkrovimo infrastruktūros diegimo planų rengimo buvo sudaryta remiantis konkurso „Statybos plano „Elektrobusų įkrovimo infrastruktūra, Ryga“ projektavimas ir autorinė priežiūra“ rezultatais.

Projekte „Emisijos mažinimas Rygos valstijos mieste – elektrinių autobusų tiekimas ir elektros įkrovimo punktų plėtra“ numatoma įrengti 7 greitojo įkrovimo stoteles, bus suprojektuota įkrovimo infrastruktūra Višķu ir Latgalos gatvių sankryžoje, įrengta pagal sutartį dėl tramvajaus maršruto pratęsimo ir transporto punkto statybos.

Įgyvendinant projektą, taip pat bus nupirkta 17 naujų elektrinių autobusų, kurie pakeis šiuo metu naudojamus pasenusius, maždaug 20 metų senumo autobusus.

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka