„Rīgas satiksme” skirta 6000 eurų bauda už melagingą reklamą

rugpjūčio 21 03:52 2015 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

ag-rygojLatvijos vartotojų teisių gynimo centras nubaudė Rygos savivaldybės įmonę „Rīgas satiksme” 6000 eurų bauda už nesąžiningą komercinę praktiką bei reklamos, pažeidžiančios normatyvinius aktus, platinimą. „Rīgas satiksme” tokį sprendimą apskundė.

 

Vartotojų teisių gynimo centro atstovai įvertino reklaminę kampaniją, kurią „Rīgas satiksme” vykdė 2015-ųjų pradžioje. Kampanija skirta tarifų važiuoti miesto viešuoju transportu didinimui nuo 0,60 euro iki 1,15 euro. Reklama skelbta per Latvijos radiją.

Vartotojų teisių gynėjai konstatavo, kad kampanija pažeidė Reklamos įstatymą ir Įstatymą dėl nesąžiningos komercinės praktikos. Pasak gynėjų atstovų, „Rīgas satiksme” reklaminiuose pranešimuose būta nemažai teiginių, klaidinusių vartotojus, rašo delfi.lv.

Pavyzdžiui, reklamoje buvo kalbama, jog „Latvijos vyriausybė nuo 2009-ųjų nefinansuoja sostinės viešojo transporto“, nors, remiantis Susisiekimo ministerijos duomenimis, finansavimas sumažintas, tačiau jis tebeegzistuoja.

Vartotojų teisių gynėjai pabrėžia, jog didelė dalis informacijos reklaminiuose pranešimuose buvo nutylima ar pateikiama neaiškia forma. Pavyzdžiui, buvo kalbama, kad keleivis, kuris kasdien važinėja į darbą vienos rūšies transportu, gali įsigyti mėnesinį bilietą už 30 eurų, tačiau buvo nutylima, jog tokia kaina galioja tik vienu maršrutu važiuojančioje transporto priemonėje. Toks mėnesinis bilietas negalioja, jei keleiviui reikia persėsti į kitą transporto priemonę.

 

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka