Segtis saugos diržus autobusuose ragina ir studentai

24 rugpjūčio 04:09 2018 Spausdinti straipsnį Lankytojai Saugus eismas

„Kada paskutinį kartą keliaudamas iš Pakruojo į Kauną ar iš Biržų į Vilnių segeisi saugos diržą autobuse? Ir daug keleivių matei jį segantis? Man neteko arba tiesiog važiavau ne tuo autobusu”, – klausia VGTU ketvirtakursis Justas, kviesdamas keliaujančius autobusais ar planuojančius tai daryti pasirašyti peticiją „SEGUOSI DIRŽĄ“ ir įsipareigoti segtis saugos diržą.

 

 

 

Segėti saugos diržus autobusuose nusprendę paraginti tolimojo susisiekimo vežėjai įkvėpė jaunuolį sukurti elektroninę peticiją, kurioje ir patys keleiviai galėtų pasižadėti skirti dėmesio savo saugumui kelionės metu, t. y. segtis saugos diržus.

Vaikinas rašo, kad tuose autobusuose, kuriais keliavo, jam neteko matyti saugos diržus seginčių keleivių, išskyrus diržų buvimą autobuse žyminčius lipdukus. Anot Justo, įsėdus į autobusą segtis saugos diržą net ir be konkretaus paraginimo turėtų patys keleiviai – sukurdamas peticiją studentas tikisi paskatinti diržus segtis visus keliaujančius.

„Džiugu, kad prie socialinės iniciatyvos jungiasi ne tik konkretūs tolimojo susisiekimo vežėjai, bet ir socialiai atsakingi šalies piliečiai. Rugpjūčio pabaiga yra vienas iš tų laikotarpių, kai tolimojo susisiekimo autobusais keliauja didžiausias keleivių srautas, nes studentai po vasaros grįžta į studijas. Jungdamiesi prie Justo iniciatyvos, nuo šiandien iki spalio kviečiame visus keleivius pasirašyti šią elektroninę peticiją ir įsipareigoti keliauti saugiai“,  –  sako Lietuvos transporto saugos administracijos l. e. direktoriaus pareigas Genius Lukošius.

LTSA keliaujančius autobusais kviečia dalyvauti socialiniuose tinkluose organizuojamame konkurse #seguosidirza – t. y. kiekvienas keliaujantis tolimojo susisiekimo autobusu turi pasidaryti asmenukę, kelti ją į socialinius tinklus Instagram ar Facebook su žyma #seguosidirza ir spalio 1-ąją trims laimingiesiems atiteks virtualiosios realybės akiniai.

„Saugos diržų segėjimo svarbą virtualiojoje realybėje perteikti nesudėtinga – tereikia žmogų perkelti į nuo smūgio su kita transporto priemone besiverčiantį autobusą. Daugeliui keleivių saugos diržai ir autobusai skamba kažkaip keistai – nepatogu, niekas segtis neragina, apie autobusų eismo įvykius praktiškai neteko girdėti. Tačiau jei autobusais keliaujantys pabandytų įsivaizduoti, kokios pasekmės laukia autobuso avarijos atveju, jokių abejonių nekiltų“, – sako prie diržų segėjimo skatinimo iniciatyvos prisijungusios ir virtualiosios realybės akinius trims laimingiesiems dovanojančios „Sponge“ vadovas Edgaras Gargažinas.

Primename, kad rugpjūčio 17 d. Lietuvos transporto saugos administracija bei UAB Druskininkų autobusų parkas, UAB Tolimojo keleivinio transporto kompanija, UAB Marijampolės autobusų parkas, UAB Kretingos autobusų parkas, UAB „Jurbarko mažieji autobusai“,  UAB Skuodo autobusų stotis, UAB Varėnos autobusų parkas, UAB „Busturas“, UAB Utenos autobusų parkas, UAB Panevėžio autobusų parkas, UAB Rokiškio autobusų parkas, UAB „Zarasų autobusai“, UAB Naujosios Akmenės autobusų parkas, UAB „Busotas“, KB „Raseinių prekyba“, UAB Lazdijų autobusų parkas, UAB „Autovelda“, UAB Molėtų autobusų parkas, UAB Klaipėdos autobusų parkas, UAB Tauragės autobusų parkas ir UAB „Kautra“  pasirašė Skatinimo segtis saugos diržus tolimojo susisiekimo autobusuose Memorandumą, kuriuo tolimojo susisiekimo maršrutų vežėjai įsipareigojo raginti keleivius užsisegti saugos diržą ir priminti užsisegti saugos diržą tarpinėse stotelėse parduodami keleivio bilietą.

Ltsa informacija