Seime įsteigta Žaliojo vandenilio technologijų plėtros Lietuvoje grupė

liepos 20 03:57 2021 Spausdinti straipsnį Lankytojai Naujienos

Seime įsteigta Žaliojo vandenilio technologijų plėtros Lietuvoje grupė. Žaliojo vandenilio technologijų plėtra aktyviai aptarinėjama Europos Sąjungoje ir kitose pasaulio šalyse, o per artimiausius šešerius metus skaičiuojama, kad tokio vandenilio gamyba išaugs daugiau nei 50 kartų.

Žaliuoju vandenilis vadinamas tada, kai jo išgavimui pasitelkiami atsinaujinantys energetikos ištekliai, kurių vis daugiau diegiama ir Lietuvoje.

Šiuo metu Vyriausybė vandenilio technologijų plėtrai Lietuvoje yra numačiusi 20 mln. eurų finansavimą iš Europos Sąjungos Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano, Energetikos ministerijos iniciatyva įsteigta vandenilio gamybos, saugojimo, transportavimo ir panaudojimo klausimus nagrinėjanti Lietuvos vandenilio platforma, o kitąmet turėtų būti parengta Vandenilio plėtros Lietuvoje gairės ir jų įgyvendinimo veiksmų planas.

Naujai įsteigtos grupės tikslas yra aktyviau įtraukti parlamento narius aptariant žaliojo vandenilio technologijų plėtrą ir galimybes, skatinti įstatymų leidėjų diskusijas siekiant užtikrinti, kad Lietuva efektyviausiai išnaudotų atsiveriančias naujas galimybes energetikos sektoriuje.

Seime įsteigtos Žaliojo vandenilio technologijų plėtros Lietuvoje grupės vadovu išrinktas Seimo narys Vytautas Gapšys, o pavaduotoju Kasparas Adomaitis.

LR Seimo informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka