Seime rengiama konferencija „Žaliosios savivaldybės – mitas ar realybė?“

19 gegužės 04:21 2022 Spausdinti straipsnį Lankytojai Naujienos

Gegužės 20 d., penktadienį, Seime rengiama konferencija „Žaliosios savivaldybės – mitas ar realybė?“ Renginys vyks Konstitucijos salėje (I rūmai). Pradžia – 10 val.

Europos Komisija (EK) kartu su Europos misijos „Klimatui neutralūs ir išmanūs miestai“ valdyba yra numačiusi tikslą – iki 2030 m. pasiekti, kad Europoje būtų 100 klimatui neutralių miestų, kurie taptų eksperimentų ir inovacijų centrais. Ši misija su bandomąja-eksperimentine infrastruktūra prisidėtų prie EK misijos įgyvendinimo ir Lietuvos miestų pasirengimo tapti išmaniaisiais.

Konferencija suburs politikos, verslo ir mokslo lyderius diskusijai, kaip pasiekti, kad iki 2030 m. Europos Sąjungos lygmeniu turėtume bent dvi, o nacionaliniu lygmeniu – bent tris žaliąsias savivaldybes. Pirmąjį atrankos etapą jau praėjo Vilniaus m. ir Tauragės r. savivaldybės.

PROGRAMA

Konferenciją įžanginiu žodžiu pradės jos iniciatorius, Seimo laikinosios parlamentinės grupės „Žaliosios savivaldybės – 2030“ pirmininkas Andrius Bagdonas, sveikinimo kalbą sakys Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.  Pranešimus pristatys aplinkos ministras Simonas Gentvilas, Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius, Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas, Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas, „BOD GROUP“ valdybos pirmininkas Vidmantas Janulevičius,  Lietuvos energetikos instituto atstovai ir kt.

Konferencija bus transliuojamos tiesiogiai Seimo interneto svetainėje ir Seimo „YouTube“ paskyroje „Atviras Seimas“.

LR Seimo informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka