Skuode – nemokamas viešasis transportas

spalio 01 03:50 2014 Spausdinti straipsnį Naujienos

Nuo kitų metų Skuodo mieste kursuos nemokamas autobusas. Juo važinėti neatverdami piniginės galės ne tik skuodiškiai, bet ir svečiai iš kitų miestų bei užsieniečiai. Iki šiol panaši tvarka galiojo tik Taline – Estijos sostinės gyventojai su miestiečio kortele turi teisę viešuoju miesto transportu naudotis nemokamai.

„Suteikdami galimybę miesto autobusu reguliariaisiais reisais nemokamai važiuoti absoliučiai visiems norintiesiems, mes žengėme gerokai toliau nei estai. Dabar galima sakyti, kad Talinas prasideda Skuode“, – šypsojosi pasiūlymą dėl nemokamo transporto Skuode pateikęs Tarybos narys tvarkietis Ignas Jonušas. Pretendento į merus argumentai įtikino kolegas politikus – už balsavo dešimt, aštuoni susilaikė. Prieš pasisakė tik vienas Tarybos narys.

Miesto maršrutu kursuojantis autobusas pelno neneša. Už šią paslaugą praėjusiais metais gautos pajamos tesiekė 2,1 tūkst. Lt, o išlaidų – daug.

Žmonių vežimą miesto maršrutu, kaip ir kitais reisais, dotuoja Skuodo rajono savivaldybė – taip užtikrinamos socialiai būtinos keleivinio transporto viešosios paslaugos. Pernai bendrovei „Skuodo autobusų stotis“ skirta dotacija siekė 1 mln. 700 tūkst. Lt.

Skuode gyventojų tėra apie 7 tūkst. ir jų vis mažėja. Ženkli dalis žmonių turi nuosavus automobilius, tad vos vienu maršrutu kursuojantis miesto autobusas nėra populiarus. Nemažą dalį potencialių klientų atbaido net ir kukli bilieto kaina (1,20 Lt), nes sudėtinga ekonominė situacija žmones verčia taupyti.

Anot I.Jonušo, keleivius miesto maršrutu vežančiai bendrovei „Skuodo autobusų stotis“ Savivaldybė kitąmet turėtų kompensuoti negautas pajamas – tokiu atveju dotacija būtų 2 tūkst. Lt.

Tarybos nario nuomone, nemokamas viešasis transportas mieste galbūt taps papildomu impulsu bendrovei „Skuodo autobusų stotis“ optimizuoti veiklą, lanksčiau pritaikyti maršrutus prie keleivių poreikių bei ieškoti galimybių atnaujinti autobusų parką, kuriame šiuo metu iš 25 eksploatuojamų autobusų net 18 yra senesni nei 15 metų.

Skuodo savivaldybės informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.