„Solaris“ ir Poznanės technologijos universitetas rengia patobulintą pagalbos vairuotojams sistemą, skirtą elektriniams autobusams

20 sausio 05:22 2020 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis Saugus eismas

Bendradarbiaudamas su Poznanės technologijos universitetu, „Solaris“ kuria pažangią pagalbos vairuotojams sistemą miesto autobusams, tarp jų – elektriniams. 

 

Sistema, kurią kartu suprojektavo „Solaris“ ir Poznanės technologijos universiteto inžinieriai, palengvins paprastų ir sudėtingų manevrų, tokių kaip važiavimas pirmyn ir atgal, transporto priemonės statymas, atlikimą. Be to, tai bus neįkainojama pagalba atliekant tikslumo reikalaujančius judesius – tokius kaip kaip pantografo prijungimas prie įkrovimo stoties ir panašiai. Be to, sistema padės vairuotojams atlikti manevrus autobusų parkuose, garantuos optimalų energijos suvartojimą.

Projekto, pavadinto ADAS, kūrėjai per pastarąsias savaites atliko bandymus priešais Poznanės miesto stadioną. Tam buvo sumontuotas mobilusis pantografo įkrovimo stiebas, „Solaris“ taip pat pateikė autobusą su Poznanės technologijos universiteto sukurta sistema. Testai padėjo optimizuoti pagalbos vairuotojui sistemą, naudojamą „Solaris“ autobusuose.

Naudodama programinę įrangą, transporto priemonė suras ir sukurs apylinkių žemėlapį, kad jame galėtų atpažinti kitus eismo dalyvius. Duomenys, perduodami iš ADAS jutiklių, bus analizuojami, kad programinės įrangos veikimas būtų geriausiai išnaudojamas ir nuolat tobulinamas. Šie bandymai taip pat leis patikrinti algoritmų veikimą statant transporto priemones įkrovimo stotelėse.

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka