Sukurtas tekstilės gaminys, sumažinantis COVID-19 perdavimo riziką viešojo transporto priemonėse

02 vasario 06:37 2021 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Jungtinėje Karalystėje įsikūrusi audinių gamintoja „Camira“ išleido „Camira StaySafe“. Kaip teigia gamintojas, tai „pažangus tekstilės apdorojimas, tinkantis Covid laikmečiui, kuris sumažina virusų perdavimo galimybes autobusų salono interjere“. Užklijuota ant audinio, „Camira StaySafe“ naikina virusus ir bakterijas.

„Camira StaySafe“ veikia trimis būdais. Naudojamas galingas sidabro ir liposomų technologijų derinys, kuris pirmiausia pritraukia virusą, po to puola jo membraną, leisdamas sidabrui virusą sunaikinti.

Priemonė itin efektyvi vietose, kur lankosi daug žmonių, tokiose kaip miesto autobusai, tolimojo susisiekimo autobusai, maršrutiniai autobusai ir mikroautobusai.

Amanda Heeley, „Camira“ operacijų ir kokybės direktorė, sako: „Mes labai didžiuojamės galėdami pristatyti savo klientams šį naują tekstilės gaminį. „Camira StaySafe“ pasižymi antivirusiniu ir antibakteriniu veiksmingumu, tai ypač aktualu šiuo koronaviruso pandemijos laikotarpiu.“

„Camira StaySafe“, pasak gamintojo, yra išbandyta pagal ISO 18184 ir AATCC 147 ir 97 proc. sumažina viruso aktyvumą audiniuose, suteikdama jiems papildomą apsaugos sluoksnį.

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka