Susisiekimo ministerija 5G grįstų technologinių naujovių startuoliams skiria 1 mln. Eur paramą

17 balandžio 03:39 2023 Spausdinti straipsnį Lankytojai Naujienos

Susisiekimo ministerija paskelbė startuoliams skirtą 1 mln. eurų konkursinį kvietimą, kuriuo Lietuvoje siekiama skatinti skaitmeninių technologinių sprendimų kūrimą, testavimą ir vystymą. Šis kvietimas – inovacijų skatinimo programos „Sandbox“ (liet. – smėliadėžė) dalis, todėl pagrindinė keliama sąlyga – tai, kad į paramą pretenduojantys startuoliai kurtų, testuotų ir vystytų sprendinius, kurie būtų pagrįsti naujos kartos 5G ryšiu.

Paraiškas iki liepos 31 d. teikti gali labai mažos ar mažos įmonės, juridinių asmenų registre registruotos ne ilgiau kaip penkerius metus.

„Prieš nepilnus du mėnesius skelbėme pirmąjį „Sandbox“ kvietimą verslo ir mokslo konsorciumams, o su dabartiniu, t. y. antruoju šiemet, kreipiamės būtent į startuolius. Nuoširdžiai viliuosi, kad „Sandbox“ priemonė motyvuos ir taps impulsu mūsų startuoliams įgyvendinti drąsiausius turimus sumanymus. Užsienio praktika rodo, kad ne tik finansinė parama, bet ir apskritai įsiliejimas į besikuriančią įvairiapusę „Sandbox“ bendruomenę yra stipri akceleracija“, – teigia susisiekimo ministras Marius Skuodis.

Susisiekimo ministerija šia priemone nori paskatinti sprendimus inovatyviose autonominio transporto, bepiločių orlaivių, daiktų interneto, virtualios realybės, 5G ryšiu paremtos robotizacijos ar automatizacijos ir kt. srityse.

Konkurse dalyvauti gali projektai, kurių apimtyje planuojamas skaitmeninių sprendimų, skirtų įvairių sektorių skaitmenizacijai didinti, įgyvendinimas. Nors papildomi balai numatomi projektams, kurių nauda teks transporto sektoriui, taip pat laukiami sprendimai, skirti pramonės, sveikatos, žemės ūkio, energetikos, aplinkos, švietimo, socialinės apsaugos ir kt. sritims.

Įgyvendinant „Sandbox“ priemonę skatinama glaudi pramonės ir verslo bendrystė su mokslo įstaigomis, todėl tarp prioritetinių projektų atrankos kriterijų papildomi balai numatomi tiems startuolių projektams, kurių įgyvendinimo metu numatytas bendradarbiavimas su mokslo ir studijų institucijomis bei tyrėjais.

Partneriais, be mokslo atstovų, gali būti kitas startuolis arba mobiliojo ryšio operatorius, užtikrinantis projekto veikloms būtiną 5G ryšį.

Išsamias kvietimo sąlygas galima rasti tinklapyje esinvesticijos.lt, „Kvietimų“ sekcijoje. Nuorodą į pažangos priemonės startuoliams aprašą rasite čia. Paraiškas iki liepos 31 d. priima Centrinė projektų valdymo agentūra (CPVA).

Primename, kad šis kvietimas startuoliams – viena iš sudedamųjų „Sandbox“ priemonės dalių. Iš viso šiai priemonei Lietuvoje ruošiamasi paskirstyti 24,5 mln. Eur lėšų iš Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės.

Be startuoliams numatytų 1 mln. Eur, kiek anksčiau Susisiekimo ministerija paskelbė atvirą kvietimą verslo ir mokslo konsorciumams skaitmeninių sprendimų, kuriems įgyvendinti būtinas 5G ryšys, vystymo skatinimui už 23,5 mln. Eur. Daugiau informacijos apie atvirą kvietimą ir jam taikomas finansavimo sąlygas galite rasti čia iki gegužės 31 d.

„Sandbox“ iniciatyvos tikslas – sukurti finansinę, teisinę, reguliavimo aplinką, kurioje programos dalyviai galėtų kurti ir realioje aplinkoje išbandyti novatoriškus, 5G ryšiu pagrįstus sprendimus įvairiuose sektoriuose. Inovatyviais sprendimais siekiama spręsti aktualiausius visuomenės, verslo ir viešojo sektoriaus iššūkius ir skatinti pridėtinę vertę kuriančių darbo vietų steigimą.

Susisiekimo ministerijos informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka