Sutriko sveikata viešajame transporte? Pasitikėkite vairuotoju

04 lapkričio 06:25 2018 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Jeigu jums miesto viešajame transporte staiga pasidarė silpna, kažką smarkiai suskaudo, patyrėte sužalojimų eismo įvykio metu ar kitų sveikatos sutrikimų, žinokite, kad pirmasis pagalbininkas keleiviui šioje situacijoje yra autobuso ar troleibuso  vairuotojas.

 

 

 

Skulptoriaus padėka

Tuo įsitikino garsus Lietuvos dailininkas ir skulptorius Robertas Antinis, kuris, važiuodamas 11-ojo maršruto troleibusu, pasijuto blogai.

„Staiga sutrikus sveikatai troleibuso vairuotojas iškart sustabdė troleibusą, iškvietė greitąją pagalbą, visą laiką buvo šalia, stebėdamas mano būklę ir kalbindamas. Dėkoju tam žmogui už operatyvumą, dėmesį, geranoriškumą ir atjautimą. Galima sakyti, kad jis mane ir pagydė,“ –  padėkos žodžius elektroniniame laiške bendrovės vadovui rašė R. Antinis, prašydamas surasti pagalbą suteikusį vairuotoją ir perduoti jam nuoširdžiausią padėką.

Pirmąją pagalbą profesionaliai suteikęs Ąžuolas P. bendrovėje „Kauno autobusai“ nėra senbuvis, dirba tik antrus metus, tačiau puikiai išmoko būtinosios pirmosios pagalbos abėcėlę ir gavęs informaciją iš keleivių, elgėsi tiksliai, tinkamai įvertino padėtį ir laiku iškvietė greitosios pagalbos medikus.

Kiekviena minutė gali būti lemtinga

„Mūsų vairuotojai kasdien veža per 200 tūkst. keleivių, dirba intensyvaus judėjimo miesto gatvėse sąlygomis. Keliaujant viešuoju transportu nutinka įvairių netikėtų situacijų, eismo įvykių, susijusių su žmogaus sveikata. Vairuotojai turi būti puikiai įsisavinę elgesio tokiais atvejais taisykles, įgyti pasitikėjimo. Tuomet saugiai jaučiasi ir keleivis, ir pats vairuotojas,“ – sako UAB „Kauno autobusai“ Administracijos ir personalo departamento vadovas Mindaugas Klimašauskas.

Anot M. Klimašausko, bendrovė vairuotojams sistemingai, kas penkerius metus rengia pirmosios pagalbos kursus, kurių metu tobulinami įgūdžiai. Praktinių mokymų metu išmoktos pamokos suteikia vairuotojams pasitikėjimo, išmoko veiksmų sekos, ką reikia daryti, kokius veiksmus atlikti vienu ar kitu atveju, moko nepasimesti, susitelkti, veikti organizuotai ir, laukiant atvykstančių medikų, suteikti būtiną pagalbą, nes nelaimės atveju kiekviena akimirka yra gyvybiškai svarbi.

Bendrovės „Kauno autobusai“ informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka