Apsilankęs Tauragės nuotekų valymo ir medienos apdirbimo, vėjo energijos komponentų ir pieno produktų gamybos įmonėse aplinkos ministras Simonas Gentvilas pakvietė Tauragės merą Dovydą Kaminską paversti miestą pirmuoju klimatui neutraliu ir beatliekiu Lietuvoje.
„Vyriausybė numačiusi iki 2030-ųjų bent vieną miestą Lietuvoje paskatinti tapti klimatui neutraliu. Atmosferos teršalų nebeišmetančia savivaldybe pirmiausia būtų natūralu tapti kurortui, vis dėlto pamačius, kaip tvariai tvarkosi Tauragės verslas ir savivalda, panašu, kad kurortus gali aplenkti ir pramonės turinti teritorija“, – sako aplinkos ministras.
Praėjusią savaitę Tauragėje įrengta pirmoji rakinama dviračių saugykla, o iš viso mieste bus įrengtos dar 75 dviračių saugyklos prie daugiabučių namų ir pastatyti 235 dviračių stovai prie ugdymo įstaigų. Tauragė buvo ir pirmoji Lietuvos savivaldybė pirkusi elektrobusus su ES parama – nuo pernai mieste tokių važinėja 3, šį rudenį viešojo tvaraus transporto parką papildys dar du elektrobusai, vienu įkrovimu galintys nuvažiuoti iki 300 km atstumą.
Tauragės mieste apšvietimas keičiamas taupesnėmis LED lempomis, įrenginėjamos saulės elektrinės ant savivaldybės pastatų, savivaldybės teritorijoje veikia vienas didžiausių jėgainių parkų Lietuvoje ir toliau pritraukiamos vėjo energijos investicijos, pačiame mieste veikia daniško kapitalo vėjo elektrinių komponentų gamykla „Jupiter Bach“, per metus aprūpinanti kelis šimtus jėgainių visame pasaulyje.
Su ES struktūrinių fondų parama miestas praėjusį dešimtmetį investavo ir į pažangią nuotekų valyklą. Tauragės rajono savivaldybė tikslą tapti žaliausia ir ekologiškiausia savivaldybe Lietuvoje išsikėlė dar 2015 m.
Aplinkos ministerijos informacija
Tauragės autobusų parko nuotrauka