Telšių viešajame transporte numatomos permainos

lapkričio 17 04:44 2020 Spausdinti straipsnį Lankytojai Naujienos

Telšiai turi ambicingų užmojų, kaip mieste paskatinti darnų judumą – artimiausiu metu ketinama sukurti viešojo transporto elektroninio bilieto sistemą, taip pat pagerinti specialiųjų poreikių turinčių žmonių galimybes saugiai judėti. Laikinai einančio susisiekimo ministro pareigas Jaroslavo Narkevič įsakymu darnaus judumo priemonių diegimui Telšių mieste skirta apie 488 tūkst. eurų iš ES fondų.

„Mūsų tikslas – užtikrinti saugų ir patogų judėjimą visiems gyventojams, didinant viešųjų transporto paslaugų prieinamumą, patrauklumą ir kokybę. Siekiant šio tikslo, Telšių mieste kuriama subalansuota, efektyviu išteklių ir šiuolaikinių technologijų naudojimu pagrįsta darnaus judumo sistema, kurios naudą pajus tiek telšiškiai, tiek miesto svečiai“, – sako J. Narkevič.

Įgyvendinus projektą, Telšių miesto viešajame transporte bus sukurta e. bilieto sistema. Taip pat numatoma įrengti 14 keleivių laukimo paviljonų (Muziejaus g. – 5 vnt., Parko g. – 1 vnt., Plungės g. – 2 vnt., S. Daukanto g. – 2 vnt., Masčio g. – 1 vnt., Mažeikių g. – 2 vnt., Kęstučio, Sedos ir Stoties g. – 1 vnt.) ir 24 elektronines švieslentes autobusų stotelėse.

Telšių miesto Muziejaus gatvėje esantys šaligatviai, pėsčiųjų takai ir infrastruktūra bus rekonstruota bei pritaikyta specialiųjų poreikių turintiems ir vyresnio amžiaus žmonėms, taip pat šeimoms, vežančioms vaikus vežimėliuose. Tikimasi, kad tai leis gyventojams laisvai judėti ir keliauti miesto viešuoju transportu, o kartu mažės specialiųjų poreikių turinčių žmonių atskirtis visuomenėje.

Bendra projekto vertė – 919 340,99 Eur, iš jų 488 170,00 Eur finansuojama ES lėšomis. Darbus planuojama baigti iki 2023 m. vasaros pabaigos.

Siekdama, kad miestuose būtų užtikrintas patogus ir aplinkai draugiškas susisiekimas, gerėtų eismo sauga ir didėtų miesto aplinkos patrauklumas, Susisiekimo ministerija rekomenduoja šalies savivaldybėms rengti darnaus judumo mieste planus. Galimybę skirti daugiau dėmesio darnaus judumo planams ir problemų sprendimui suteikė ES fondų investicijos.

Susisiekimo ministerijos informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka