Tvarūs verslo sprendimai yra ilgalaikė investicija į ateitį

06 gruodžio 03:58 2022 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Į tvarumą negalima žiūrėti kaip į „greitą sprendimą“, nes tai – ilgalaikis ir nuoseklaus darbo reikalaujantis procesas, teigia „Neste“ tvarių partnerysčių vadovė Baltijos šalyse Jone Sestakauskaite. Baltijos šalių tvarumo apdovanojimų „Baltic Sustainability Awards“ metu vykusioje diskusijoje J. Sestakauskaite akcentavo, tvarumo strategija turėtų tapti pamatine verslo vertybe ir atsispindėti kasdieniuose sprendimuose, tapdama verslo strategijos pagrindu.

Pasaulyje augantys tvarumo lūkesčiai iš verslo sektorių, intensyvėjantys klimato kaitos ir energetinio saugumo iššūkiai, mažėjanti iškastinio kuro paklausa vidaus rinkose ir kiti veiksniai skatina vis daugiau organizacijų įtraukti tvarumą į esamas ir naujas verslo strategijas.

„Transformacija bet kuriame verslo sektoriuje gali būti ir galimybė, ir iššūkis. Tačiau svarbu įvertinti tai, kad verslas, nusprendęs įtraukti tvarumą į savo verslo strategiją, į tai žiūrėtų kaip į ilgalaikę investiciją, kuriančią vertę akcininkams, partneriams, klientams ir planetai. Tvarumas ne vien sukuria konkurencinį pranašumą – didėjantys lūkesčiai aplinkai draugiškiems sprendimams kelia kartelę, kartu sukurdami galimybes išsiskirti“, – teigia J. Sestakauskaite.

Pasak jos, siekdamos sklandžiai integruoti tvarumo strategiją, organizacijos turi atsižvelgti į iššūkius keliančius išorės veiksnius, skatinti bendradarbiavimą tarp vertės grandinės dalyvių ir suprasti, kad tvarumo tikslai turi tapti verslo strategijos pagrindu. Be to, siekiant tvarumą paversti verslo strategijos branduoliu, į to procesą būtina įtraukti kompanijos darbuotojus.

„Tvarumas nėra greitas procesas, tačiau būtina suvokti, kad dialogas su suinteresuotomis šalimis, visuomene bei bendradarbiavimas su partneriais gali padėti kartu siekti ambicingų tvarumo tikslų. Tai yra svarbi investicija į ateitį“, – sako J. Sestakauskaite.

Anksčiau buvusi tik naftos perdirbėja vietinės rinkos mastu, „Neste“ įgyvendino verslo transformaciją, tapdama didžiausia pasaulyje dyzelino, gaminamo iš 100 proc. atsinaujinančių žaliavų – atliekų ir liekanų – gamintoja.

Neseniai korporacija paskelbė apie planus nuo ketvirto dešimtmečio vidurio veiklą orientuoti  į vis didesnį atsinaujinančių išteklių panaudojimą. Siekiant išplėsti degalų iš atsinaujinančių išteklių gamybą ir ilgalaikėje perspektyvoje, Porvo miestą Suomijoje planuojama paversti žiedinės ekonomikos centru.

„Nuosekliais tvarumo veiksmais siekiame įgyvendinti pagrindinį mūsų strateginį tikslą  – tapti

pasauliniu atsinaujinančių energijos šaltinių ir žiedinių sprendimų lyderiu, padedančiu kurti tvarią, ilgalaikę vertę visoms suinteresuotoms pusėms“, – teigia kompanijos atstovė.

Tarp „Neste“ partnerių – baldų pardavėja „Ikea“, Suomijos avialinijos „Finnair“, logistikos įmonė „DB Schenker“ ir kitos kompanijos.

Suomijos kompanija ne vienerius metus iš eilės atsiduria tarp „Corporate Knights“ sudaromo tvariausių pasaulio įmonių reitingo „Global 100“ lyderių bei kasmet yra įtraukiama į „Dow Jones“ tvarumo indeksą.  Korporacija užsibrėžusi tikslą iki 2035 m. pasiekti neutralią gamybą anglies dvideginio atžvilgiu, o per ateinantį dešimtmetį įgyvendinus atsinaujinančios ir žiedinės ekonomikos sprendimus, kartu su savo klientais nuo 2030 m. mažiausiai 20 mln. tonų per metus sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį.

„Neste“ informacija ir nuotrauka