UAB „Kauno autobusai“ prisideda prie darnaus judumo skatinimo

21 rugsėjo 18:07 2022 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Kaip ir kiekvienais metais Rugsėjo 16-22 d. minima Europos Darnaus judumo savaitė, kurios metu skatinama rinktis alternatyvias judumo priemones keliaujant norint prisidėti prie neigiamo poveikio aplinkai mažinimo. Šią savaitę kauniečius bei Kauno svečius džiugino įvairios akcijos, aktyvios pramogos darniam judumui skatinti. UAB „Kauno autobusai“, kaip svarbi darnaus judumo dalis, taip pat stengiasi prisidėti prie darnių tikslų įgyvendinimo mieste tam, kad viešasis transportas taptų pagrindine transporto priemone keliaujant.   

„Siekiame, kad viešasis transportas taptų tvaresnis ir paliktų mažesnį neigiamą pėdsaką aplinkai. Šiuo metu mieste kursuoja nauji hibridiniai MAN autobusai ir Mercedes-Benz mažos talpos autobusai, nauji Solaris troleibusai – transporto priemonės leidžiančios mažinti COemisiją.  Visgi, ne tik aplinkai draugiškesnės transporto priemonės gali eliminuoti taršos padarinius – prie to prisidėti turi ir patys žmonės, apmąstydami savo keliavimo ypatumus ir rinkdamiesi alternatyvias judumo priemones.

Pavyzdžiui, vien persėdę iš lengvojo automobilio į autobusą ar troleibusą kiekvienas keleivis gali sumažinti taršą apie 620 kg CO2 per metus“, – teigė bendrovės „Kauno autobusai“ generalinis direktorius Mindaugas Grigelis.

Siekiant pritraukti vis daugiau kauniečių rinktis šią judumo alternatyvą bei prisidėti prie aplinkos taršos mažinimo, UAB „Kauno autobusai“ įsitraukė į darnaus judumo savaitės organizuojamas veiklas: Rugsėjo 17 d. Miesto savivaldybės organizuojamoje darnaus judumo šventėje, UAB „Kauno autobusai“ kvietė mažuosius keleivius susipažinti su viešuoju transportu iš arčiau, apsižvalgyti vairuotojo kabinoje. Taip pat mažieji buvo kviečiami piešti ateities autobusą, troleibusą bei gauti dovanėlę – nupiešta beveik 100 ateities viešojo transporto priemonių. Vyresniųjų keleivių taip pat laukė dovanos – viešojo transporto kortelės, įveikus viktorinos klausimus apie keliavimą viešuoju transportu, Kauno viešojo transporto istoriją ir kt.

Rugsėjo 21 d. Kauno miestas kartu su Aplinkos ministerija ir Lietuvos policija rengė akciją skirtą raginti lengvųjų automobilių vairuotojus persėsti į miesto autobusus ar troleibusus. Kaune rengiamoje akcijoje dalyvavo aplinkos ministras Simonas Gentvilas bei UAB „Kauno autobusai“ generalinis direktorius Mindaugas Grigelis. Akcijos metu Aplinkos apsaugos agentūros darbuotojai matavo sustabdytų automobilių taršą, o aplinkos ministras įteikė dovanų viešojo transporto kortelę Žiogas papildytą septyniais važiavimais Kauno miesto transportu.

Rugsėjo 22 d. viešuoju transportu keleiviai galės keliauti nemokamai.

Judėkime darniai su Kauno viešuoju transportu!