UITP inicijuoja naują projektą, kuriuo siekiama pagerinti saugumą viešajame transporte

26 sausio 05:45 2022 Spausdinti straipsnį Lankytojai Naujienos Saugus eismas

UITP kartu su keturiais kitais konsorciumo partneriais vienija jėgas ir pristato ES „Safe Bus“ (Saugaus autobuso) projektą.

Jau daugelį metų terorizmas buvo viena didžiausių grėsmių bet kuriai viešajai erdvei, būta ir išpuolių viešajame transporte. Saugumas yra pagrindinis viešojo transporto sektoriaus prioritetas, vežėjai nepailsdami dirba siekdami užtikrinti saugią kelionės aplinką savo keleiviams. Saugumas autobusuose – esminė pasaulio mobilumo sistemos dalis, saugios aplinkos užtikrinimas turėtų būti operatorių ir valdžios institucijų prioritetas, todėl Tarptautinė viešojo transporto asociacija (UITP) paskelbė apie bendradarbiavimą su „Safe Bus“ – nauju Europos Sąjungos (ES) projektu, kuriuo siekiama didinti saugumą ir remti teroristinių atakų autobusuose prevenciją.

„Safe Bus“ pasiūlys specialias viešojo transporto saugumo paslaugas, užtikrinančias, kad visi transporto paslaugų teikėjai turėtų prieigą prie žinių apie transporto saugą ir procedūras nutikus avarijai. Taip pat bus pristatytos naujos mokymo iniciatyvos apie viešojo autobusų transporto sistemų saugumą tiek vadovams, tiek autobusų vairuotojams.

Be to, „Safe Bus“ prisidės kuriant bendras saugumo koncepcijas ir suderintus viešųjų erdvių valdymo standartus ES šalyse. Vadovaujant UITP, „Safe Bus“ prisijungia prie keturių kitų konsorciumo partnerių: ARRIVA, Varšuvos miesto, CARRIS ir ATAC, kurie patars dėl projekto rekomendacijų ir sprendimų.

Kadangi UITP pripažįsta saugumo svarbą viešajame transporte, ji taip pat dalyvauja tolesniuose šios temos tyrimuose ir plėtroje, naudodama PREVENT PCP (inovatyvių pirkimų, pažangių sistemų viešajame transporte saugumui palaikyti). Šiuo 2021 m. rugsėjį pradėtu projektu siekiama sustiprinti saugumą viešajame transporte, vykdant inovatyvius technologinių sprendimų pirkimus.

Busworld.org

Linos Jakubauskienės nuotrauka