Ukmergiškiai lankėsi autobusų gamybos bendrovėje

19 kovo 04:05 2024 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Ukmergės rajono savivaldybės meras Darius Varnas, vicemeras Eugenijus Kuodelis ir UAB „Ukmergės autobusų parkas“ direktorius Rimvydas Olšauskas kovo 14 dieną lankėsi Vilniaus rajono Pikutiškių kaime įsikūrusioje mažųjų autobusų gamybos bendrovėje „Altas auto”.

Ukmergiškius priėmęs bendrovės įkūrėjas ir generalinis direktorius Edvardas Radzevičius pristatė jau 22 metus sėkmingai veikiančią įmonę – vienintelę Europoje mažųjų autobusų gamybos bendrovę, parodė gamybines patalpas, gaminius ir kt.

Ši įmonė specializuojasi dyzelinių ir elektrinių autobusų Mercedes Benz Sprinter ir MAN surinkime. Tai – iki 19 sėdimų vietų vadinamieji „mikriukai”. Plėsdama savo gaminių asortimentą ir eidama į vidutinių autobusų segmentą, „Altas auto” pradeda gaminti „Altas Novus City V7″ (16 sėdimų ir iki 16 stovimų vietų) bei „Altas Novus City N8″ (21 sėdimos ir 32 stovimų vietų) autobusus. Didžioji dalis – apie 90 proc. įmonėje pagamintų autobusų šiuo metu yra eksportuojama į Vakarų Europos šalis (Skandinavijos šalys, Vokietija, Anglija, Italija, Šveicarija), „Altas auto“ pagaminti autobusai keleivius taip pat veža Australijoje, Naujojoje Zelandijoje, Izraelyje.

Šiais metais planuoja surinkti iki 800 autobusų. „Altas auto“ šiuo metu dirba apie 300 darbuotojų.

„UAB „Ukmergės autobusų parkas” dalyvauja Europos Sąjungos (ES) Struktūrinių fondų remiamame projekte ir planuoja įsigyti 10 elektrinių autobusų.

„Turime tikslą dar apžiūrėti ir Klaipėdoje, įmonėje „Vėjo projektai“ gaminamus elektrinius autobusus „Dancer” bei susipažinti su Vilniaus rajono UAB „Forveda” surenkamais elektriniais autobusais

Kiekvienas toks susitikimas padeda daugiau sužinoti apie elektrinių autobusų gamybos ir eksploatacijos ypatybes ir galimybes, įvertinti kokių autobusų reikia Ukmergei“ – sakė UAB „Ukmergės autobusų parkas” vadovas R. Olšauskas.

Gavus banko finansavimo sprendimą ir pasirašius paramos sutartį su Centrine projektų valdymo agentūra (CPVA) bus pradėta vykdyti minėtų autobusų tarptautinė viešųjų pirkimų procedūra. Tikėtina, kad pirmieji elektriniai autobusai Ukmergę turėtų pasiekti kitų metų 2-3 ketvirtį.

Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka