Vairavimo kokybės vertinimas – šiuolaikinis būdas vežėjams sutaupyti

04 spalio 03:59 2016 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

aut-vairas (1)Transporto stebėjimas ir kontrolė – ne naujiena logistikos versle, kur nuolat siekiama optimizuoti darbus bei taupyti išteklius. Vadybininkai seka tam tikrus transporto priemonės parametrus, tačiau ar visos galimybės išnaudojamos?

 

 

 

Neseniai „Verslo žinios“ rašė apie tarptautines „Volvo Track‘s“ varžybas „The Drivers‘ Fuel Challenge“, kurių devizas – „Brangus kiekvienas lašas“. Straipsnyje cituojami ekspertai teigia, jog vairavimo stilius lemia 10% didesnes arba mažesnes kuro sąnaudas, o daugiau degalų sunaudojantys vairuotojai turi savo klaidų rinkinius. Būtent vairavimo kokybės įvertinimas leidžia atpažinti daromas klaidas bei jų išvengti.

Kaip įvertinama vairavimo kokybė?

Vairavimo stiliui nustatyti stebimi šie transporto priemonių parametrai: greičio duomenys, nuvažiuotas atstumas, stabdžių bei akseleratoriaus naudojimas, sunaudotų degalų kiekis, variklio apkrova ir darbo laikas, važiavimas aukščiausia pavara, autopiloto naudojimas, stovėjimo laikas įjungus variklį.

Surinkti duomenys paprastai apdorojami internetinėje programoje ir prisijungęs vadybininkas gauna išsamias ataskaitas. Pateikiami duomenys leidžia identifikuoti nuostolingą ar agresyvų vairavimą. Transporto stebėjimo programoje „eTransportas“ taip pat parodoma, kaip pagerinti vairavimo kokybę. Ataskaitoje atskiri vairavimo parametrai vertinami balais, o galiausiai paskaičiuojamas ir vairavimo kokybės koeficientas.

Kiti vairavimo stiliaus vertinimo privalumai

Stebint ir kontroliuojant vairavimo kokybę mažėja ne tik kuro išlaidos, bet ir draudimo įmokos, transporto priemonių nusidėvėjimas. Be to, išvengiama dalies nuostolingų eismo įvykių.

Transporto stebėjimo programoje „eTransportas“ galite įvertinti konkrečių darbuotojų vairavimo efektyvumą, daromas klaidas ir patobulinti vairuotojų apmokymo bei skatinimo sistemas.

Sekantys vairuotojų elgesį dažniau išvengia grėsmės įmonės įvaizdžiui dėl netinkamo vairavimo, kai darbuotojas važiuoja įmonės pavadinimu pažymėtu automobiliu. Tuo pačiu ugdoma vairuotojų atsakomybė ir auga įsitraukimas, nes darbuotojams įdomu palyginti savo bei kolegų vairavimo rezultatus.

 

Linavos informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka