Vandens autobusas: populiarus, bet nelabai patikimas

04 liepos 03:55 2023 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Klaipėdos keleivinio transporto atstovai apibendrino pirmųjų savaičių vandens autobuso statistiką ir jau gali daryti atsargius spėjimus apie keleivius ir maršruto perspektyvą.

Populiarus, bet nelabai patikimas

Nuo birželio 16 iki liepos 2 dienos akvabusu plaukė 1835 keleiviai. Bankine kortele už kelionę atsiskaitė 956, Klaipėdiečio kortele – 30, aplikacijos QR su 80% nuolaida – 12, QR su 50% nuolaida – 97, visos kainos QR – 301; e.kartiniu (iš e.piniginės) su 80% nuolaida – 38, su 50% nuolaida – 139, visos kainos – 266.

Liūto dalį sudaro pirktieji bankine kortele. Darome prielaidą, kad akvabusas buvo populiarus ne tik tarp klaidėdiečių, bet ir tarp miesto svečių, kuriems toks atsiskaitymo būdas patogus.

Tuo pačiu ryškėja, kad ši transporto rūšis yra kur kas mažiau patikima nei sausumos autobusai. Pastarųjų patikimumas yra apie 99,5% – neįvyksta maždaug 1 iš dviejų šimtų reisų. Tuo tarpu L1 per aptariamą laiką neišplaukė į 5 reisus. Dalis neįvykusių reisų buvo dėl pačių akvabusų „vaikiškų ligų“, iš kurių išaugama sukaupus eksploatavimo patirties. Tačiau jau vakar vienas reisas neįvyko dėl oro sąlygų, o šiandien laivai išvis neplaukia.

Užpildymas

Teoriškai per dieną po vieną kartą laivais gali plaukti 160 keleivių. Apytikriai skaičiuojant, prireiktų 10 metų, kad kiekvienas klaipėdietis bent kartą praplauktų L1 maršrutu. Realus salonų užpildymas mažiau priklauso nuo oro nei nuo dienos laiko ir plaukimo krypties. Tuščiausi, kuriuose beveik visada yra laisvų vietų, yra 8:00 reisas iš Senamiesčio į Tauralaukį ir 12:35, 19:05, 20:35 priešinga kryptimi https://www.stops.lt/klaipeda/#aquabus/l1/a-b

Pirmųjų savaičių užpildymas nuteikia optimistiškai. Skaičiuodami maršruto ekonomiką, prognozavome nuosaikesnius skaičius. Išliekant tokiam užpildymui, dotacijos iš savivaldybės biudžeto poreikis bus dvigubai mažesnis nei planuota. Čia, turbūt, daugiausia prisideda miesto svečiai: mūsų akvabusas šalyje tampa dar viena Klaipėdos „vizitine kortele“, atvažiavę noriai bando neįprastą viešojo transporto rūšį.

Dviračių neplukdome

Sulaukiame klausimų, ar galima plaukti su šunimis, dviračiais ir paspirtukais. Gyvūnus keleivis pagal galimybę turi vežti specialiuose konteineriuose. Pagal susisiekimo ministerijos nustatytas taisykles, gyvūnus vežantis keleivis privalo užtikrinti, kad gyvūnai nekeltų grėsmės kitiems keleiviams, jų bagažui ir laivui. Ne konteineriuose vežami šunys turi būti su antsnukiais ir pririšti.

Tačiau prisiminkite, kad bendrakeleiviai gali būti alergiški šunims, – uždaroje erdvėje kartu plaukiant ilgiau nei valandą, tai tikrai jiems yra svarbu. Tad rekomenduotume į kelionę augintinio neimti.

Dviratis neišvengiamai užimtų aikštelę neįgaliojo vežimėliui, kuri privalo būti laisva tam atvejui, tad šios transporto priemonės neplukdome. Be to taisyklėse kategoriškai draudžiama laive vežti smailius, pjaunančius, galinčius sutepti rūbus daiktus, o dviratis tokių aštrių ir purvinų elementų turi.

Planuojant kelionę laivu su paspirtuku, prašytume vadovautis taisyklėmis, kurios galioja mūsų autobusuose https://www.klaipedatransport.lt/lt/naujienos/paspirtuku-vezimas-ne-bet-kokiu-ir-ne-bet-kaip-996.

klaipedatranspor.lt

Popa.lt nuotrauka