VDI kviečia įmones dalyvauti gerosios praktikos konkurse „DSS360°“

03 balandžio 03:40 2025 Spausdinti straipsnį Lankytojai Naujienos

Teisė į sveiką ir saugią darbo aplinką – kiekvieno mūsų teisė, o saugios, sveikos ir tinkamos darbo sąlygos – būtinybė. Deja, nepaisant aktyvios Valstybinė darbo inspekcija (VDI) komunikacijos ir įvairių šviečiamųjų kampanijų, nelaimingų atsitikimų darbe skaičius vis dar yra didelis – per pirmus tris šių metų mėnesius darbe buvo sunkiai sužaloti 27, o mirė 4 darbuotojai.

Vienas iš pagrindinių VDI veiklos tikslų – skatinti darbdavius užtikrinti saugią darbo aplinką ir stiprinti profesinės sveikatos priežiūrą. Todėl siekiame atkreipti dėmesį į šią problemą ir dar kartą paskatinti darbdavius ir darbuotojus aktyviai prisidėti įgyvendinant saugaus darbo kultūros idėją ir pasirūpinti DSS prevencija. Atsižvelgdami į tai, kad Lietuvoje vis dar trūksta darbuotojų saugos ir sveikatos (DSS) kultūros sampratos ir gerosios DSS praktikos pavyzdžių sklaidos, 2025 m. pirmą kartą organizuojame Nacionalinį darbuotojų saugos ir sveikatos valdymo gerosios praktikos konkursą „DSS360°“.

Vyks įvairūs „DSS360°“ kampanijai skirti renginiai, o metų pabaigoje konkurse dalyvavusių įmonių atstovus pakviesime pasidalyti savo patirtimi specialioje dalyvių apdovanojimo konferencijoje. Jos metu, remiantis vertinimo komisijos sprendimu, bus apdovanotos įmonės, pateikusios gerosios DSS praktikos pavyzdžius. Joms bus įteikti gerosios DSS valdymo praktikos pažymėjimai, o daugiausia balų surinkusiai įmonei bus skiriamas specialus apdovanojimas.

Paraiškoje (anketoje) prašome atsakyti į pateiktus klausimus ir trumpai pristatyti savo įmonės praktiką, pasiteisinusius sprendimus, kaip įgyvendinami DSS reikalavimai ir socialinė partnerystė DSS srityje arba kaip įmonėje inovatyviai įgyvendinama nelaimingų atsitikimų darbe ir (ar) profesinių ligų prevencija.

Komisija vertins šiuos aspektus:

1.         Kaip organizuojamas profesinės rizikos vertinimas.

2.         Veiksmingas darbdavių, darbuotojų ir jų atstovų įsitraukimas ir dalyvavimas.

3.         Kaip mokomi ir instruktuojami darbuotojai.

4.         Kaip didinamas informuotumas ir skatinama rizikos prevencijos kultūra.

5.         Kaip laikomasi prevencijos hierarchijos, pirmenybę suteikiant kolektyvinėms apsaugos priemonėms.

Kviečiame dalytis savo gerosios DSS praktikos pavyzdžiais ir teikti paraiškas iki 2025 m. rugsėjo 1 d. Įmones labai skatiname dalyvauti šiame konkurse, nes taip ne tik prisidėsite prie saugios darbo aplinkos gerinimo, bet ir gerinsite savo, kaip darbdavio, įvaizdį.

VDI informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka