„Linavos“ vadovybė sausio 6 d. dalyvavo Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos priemonių taikymo verslui koordinavimo darbo grupės posėdyje, kuriame buvo aptarta patys svarbiausi klausimai.
„Linava“ šiam posėdžiui pateikė savo lūkesčius antros koronaviruso bangos metu. Darbo grupei perduotos priemonės suskirstytos į ekonomines ir administracines.
Vežėjai pageidautų SODROS, PVM mokesčių atidėjimų, įmonių likvidumo užtikrinimas lengvatinių kreditų ir palūkanų dėka. Krovinių ir keleivių vežėjams labai svarbu, kad būtu išsaugoti visi 2020 metais INVEGA taikyti finansiniai instrumentai. Vežėjai taip pat pageidautų bankų kreditų atidėjimo moratoriumo, subsidijų dėl prastovų (dalinis darbo užmokesčio kompensavimas po prastovų) bei subsidijų patalpų nuomai kompensuoti.
Vežėjai taip pat pageidautų panaikinti arba padidinti kvotas, įsivežant 3-ių šalių vairuotojus, sugrąžinti minimalios algos koeficientą 1,3 vietoje dabar taikomų 1,65.
„Linava“ atkreipė dėmesį, kad labai apsunkintas vairuotojų iš trečiųjų šalių (ypač Baltarusijos ir Ukrainos) atvykimas į Lietuvą. Vežėjai mano, kad svarstytina nauja subsidijų priemonė, kuri leistų užtikrinti tokius vairuotojų pervežimus.
Pervežimų keliais rinka iškreipta dėl leidimų vežti krovinius pariteto nebuvimo. Todėl vežėjai mano, kad reikalinga parama deryboms dėl leidimų su Rusija, Baltarusija, Kazachstanu ir kitų šalių transporto ministerijomis.
Didžioji dalis „Linavai“ priklausančių keleivių vežėjų yra savivaldybių įmonės, kurios konkuruoja su privačiu verslu. Jos tiek praėjusiais, tiek šiais metais negali pretenduoti į paramą, jei neskaičiuosime prastovų kompensavimo. Tuo tarpu privatūs keleivių vežėjai turėjo ir turės galimybę gauti paramą pagal naujai pristatomas priemones. Didžioji dalis savivaldybėms priklausančių įmonių iš savo steigėjų gavo informaciją, jog šiais metais turės kreiptis į privačias kredito įstaigas ir ten skolintis reikalingas apyvartines lėšas, kad nesustotų keleivių vežimas mieste ir priemiesčiuose. Todėl „Linava“ prašė atsižvelgti į tai ir numatyti galimybę gauti paramą ne tik privataus kapitalo bendrovėms, bet ir savivaldybių įmonėms.
„Linavos” informacija
Linos Jakubauskienės nuotrauka