Vežėjai ragina keleivius autobusuose prisisegti saugos diržus

vasario 17 05:09 2016 Spausdinti straipsnį Lankytojai Saugus eismas


dirzaiVasario 11-osios vakarą Kaišiadorių rajone ties Žasliuose, tarp gyvenvietės ir geležinkelio stoties, ant šono apvirto keleivius iš Vilniaus į Kauną per Jonavą vežęs bendrovės „Kautra“ autobusas.

 

 

 

 

Autobuse tuo metu buvo dešimt keleivių ir vairuotojas. Du nukentėję žmonės išvežti į ligoninę.

„Tuo metu, kai įvyko avarija, kelias buvo padengtas maždaug 7-10 centimetrų storio šlapio sniego danga. Pasak vairuotojo, autobusui pradėjus slysti, jo išlyginti nepavyko. Vairuotojas autobusą dar sustabdė, tačiau šis iš inercijos pasvyravo ir nuvirto ant šono“, – apie įvykį pasakoja „Kautros“ eismo tarnybos vadovas Alvydas Periokas.

Jo teigimu, neseniai bendrovės įsigytas autobusas „Temsa MD 9“ buvo tvarkingas, tačiau važiavimo sąlygos – itin sudėtingos. Kelias buvo slidus, apsnigtas, nebarstytas bei nevalytas.

„Spaudoje pasirodė informacijos, kad vairuotojas važiavo neatsargiai. Jau kitą dieną po avarijos sulaukėme kitų keleivių skambučių, kurie kalbėjo priešingai ir netgi prašė nebausti vairuotojo. Jokių piktų komentarų ar grasinimų nesulaukėme“, – sako A. Periokas.

Pasak jo, autobusui apvirtus, visi keleiviai iš jo išlipo. „Nemanau, kad kas nors iš autobuso galėjo iškristi, kaip buvo teigiama spaudoje. Po avarijos jis atsidūrė griovyje, tad keleiviams tiesiog nebuvo kur kristi“, – kalba eismo tarnybos vadovas.

A. Perioko teigimu, sužeistųjų galėjo nebūti visai, jei keleiviai, kaip reikalauja Kelių eismo taisyklės, būtų prisisegę saugos diržus.

KET 196 straipsnyje pabrėžiama: „Važiuodami transporto priemone su įrengtais saugos diržais, vairuotojas ir keleiviai privalo juos užsisegti. Jeigu autobuse įrengti saugos diržai, priešais kiekvieną sėdynę, ant sėdynės arba šalia jos matomoje vietoje gali būti pavaizduotas informacinis ženklas „Užsisek saugos diržą“. Jeigu šio informacinio ženklo nėra, prieš pradedant važiuoti keleiviai apie reikalavimą naudotis saugos diržais turi būti informuojami žodžiu arba garso ir vaizdo priemonėmis“.

Visi naujieji „Kautros“ autobusai – su saugos diržais. Ant kiekvieno lango priklijuotas ženklas, raginantis važiuojant prisisegti saugos diržu.

„Nepaisant to, prašome vairuotojų, kad kiekvieną kartą paskelbtų keleiviams apie būtinybę važiuojant prisisegti saugos diržą. Žinoma, kiekvieno prievarta neprisegsi. Keleiviai ir patys turi jaustis atsakingi už savo saugumą“, – pabrėžia A. Periokas.

Tai ypač aktualu žiemą, kuomet keliai apsnigti, slidūs ir važiavimo sąlygos būna sudėtingos.

 

Lina Jakubauskienė