Viešojo transporto darbuotojų profesinės sąjungos stiprins bendradarbiavimą

23 sausio 05:06 2023 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

 Lietuvos profesinių sąjungos ,,Solidarumas“ kvietimu 2023 m. sausio 20 d. Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ patalpose Vilniuje įvyko susitikimas, UAB „Kauno autobusai“ profesinės sąjungos pirmininkas Bronius Bučelis ir teisininkė Jovita Jančiauskienė susitiko su Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininke Kristina Krupavičiene, jos pavaduotojais Rimtautu Ramanausku, Ričardu Garuoliu, generaline sekretore Daiva Kvedaraite bei UAB „Vilniaus viešasis transportas“ profesinės sąjungos pirmininku Algirdu Markevičiumi.

Susitikime buvo aptartos bendradarbiavimo galimybės stiprinant profesinių sąjungų vadovų ir komiteto narių teisinę apsaugą, įtraukiant viešojo transporto įmones į strateginių įmonių sąrašą, sudarant viešojo transporto kolektyvinę šakos sutartį ir keičiant viešųjų pirkimų įstatymą, kuris verčia už mažiausią kainą pirkti blogiausios kokybės prekes ir paslaugas bei padeda viešuosius pirkimų konkursus laimėti įmonėms, kurios savo darbuotojams moka mažiausią atlyginimą.

Kalbėta, kad Lietuvos trišalėje taryboje bus teikiama pasiūlymai įtraukti į Valstybės ir Savivaldybių įmonių darbuotojų atstovus į bendrovės valdybas, kur galima pateikti darbuotojų, vairuotojų problemas ir priimant atitinkamus sprendimus atstovaujant darbuotojus.

Sutarta ateityje bendrai veikti, kad šios visiems viešojo transporto darbuotojams skaudžios problemos būtų išspręstos.

Bronius Bučelis

 

  • 1-solidarumas