„Vilniaus autobusai“ šventė jubiliejinį gimtadienį

22 lapkričio 06:32 2010 Spausdinti straipsnį Naujienos

Lapkričio 19-ąją UAB „Vilniaus autobusai“ paminėjo 65-ąjį jubiliejų.

Kukli šventė, kurią UAB „Vilniaus autobusai“ vadovai surengė parko jubiliejaus proga, buvo skirta ne tik Vilniaus miesto transporto istorijai prisiminti, bet ir ilgamečiams parko darbuotojams pagerbti. „65-erių metų sukakties proga norisi prisiminti visus, kurie prisidėjo prie įmonės istorijos kūrimo, padėkoti geriausiems“, – pradėdamas šventę, kalbėjo UAB „Vilniaus autobusai“ technikos direktorius Juozas Grabys.

Įmonės vadovas Gintaras Nakutis paminėjo svarbiausius įmonės veiklos faktus, ilgiau apsistodamas ties 1940-ųjų sausio pradžia. „Prieškario spaudoje atradome liudijimų, jog keleivinio transporto įmonė Vilniuje įkurta tuoj po sostinės atgavimo – 1940-ųjų sausio pirmąją. Ko gero, būtent šią datą nuo šiol reikėtų laikyti „Vilniaus autobusų“ gimtadieniu“, – kalbėjo G. Nakutis. Taigi galima tikėtis, kad vilniečiai dar vieną jubiliejų – šįkart 75-ąjį – švęs jau po ketverių metų.

Įmonės vadovas nuoširdžiai pasveikino visus aktų salėje susirinkusius darbuotojus bendrovės gimtadienio proga, dėkojo už jų sunkų, bet miestui ir miestiečiams labai reikalingą darbą.

Nepamiršo „Vilniaus autobusų“ darbuotojų ir Vilniaus miesto savivaldybės vadovai. Į įmonę atvykęs sostinės vicemeras Romas Adomavičius sveikino jubiliejų švenčiančios bendrovės darbuotojus su puikia švente, linkėjo daug gražių ir darbingų metų. „Daugybė žmonių įdėjo savo triūsą, kantrybę bei išmonę, kad įmonė būtų tokia, kokia yra dabar. Visų jų indėlis buvo ir yra labai svarbus. Autobusų parkas turi puikias tradicijas, o užduotį vežti keleivius puikiai atlieka net ir sudėtingiausiomis sąlygomis“, – kalbėjo vienas iš miesto vadovų. R. Adomavičius pasinaudojo proga įteikti miesto mero pasirašytas padėkas ilgiausią stažą turintiems įmonės darbuotojams.

40 metųįmonėje dirboKomercijos skyriaus aprūpinimo agentė Gelena Viršumirska ir šaltkalvis Vladimiras Topylinas, 35 metus – dispečerė Vanda Mikulėnienė, vairuotojai Albertas Blažys, Andrej Kurilčik, šaltkalvis Jonas Markevičius, tekintojas Genrik Žukovski, kasininkė-sąskaitininkė Lena Žukauskaitė, Ūkio skyriaus viršininko pavaduotojas Antanas Leleiva.Apdovanota ir dvylika darbuotojų, dirbusių įmonėje30 metų.

Parko darbuotojus pasveikinęs sostinės savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Milėnas ne tik džiaugėsi darniu keleivių vežėjų darbu, bet ir prisiminė įmonę užklupusius sunkumus. „Kadangi visą gyvenimą dirbau transporto srityje, jūsų problemos man nėra svetimos. Suprantama, jog parkas šiuo metu išgyvena ne pačius lengviausius laikus, tačiau visiems dirbantiesiems linkiu išsaugoti gerą nuotaiką, daug sveikatos, kantrybės bei ištvermės darbe“, – kalbėjo V. Milėnas. Jis įteikė administracijos direktoriaus padėkos raštus ilgiausiai bendrovėje dirbusiesiems žmonėms.

Bendrovės darbuotojus sveikino ir ilgų bei sėkmingų gyvavimo metų linkėjo ir Vilniaus miesto savivaldybės Komunalinio ūkio departamento direktorius Virginijus Pauža.

Kolegų nepamiršoir „Vilniaus troleibusų“ bei savivaldybės įmonės „Susiekimo paslaugos“ vadovai. „Įmonės jubiliejus – visų joje dirbančių žmonių šventė. Įmonei linkiu naujų autobusų, valdžios supratimo, darbuotojams – daug ištvermės, išradingumo bei sumanumo vežant keleivius“, – kalbėjo UAB „Vilniaus troleibusai“ generalinis direktorius Vidmantas Striška.

SĮ „Susisiekimo paslaugos“ vadovas Gintas Bliuvas gyrė „Viliaus autobusų“ darbuotojus už indėlį išsaugant Vilniaus miesto istoriją, už surinktus faktus, svarbius ne tik vežėjams, bet ir visiems vilniečiams. „Įmonė gali didžiuotis savo tradicijomis ir ypač – dirbančiaisiais: daugybė žmonių čia dirba ne po vieną dešimtį metų. Jūsų darbas itin svarbus dėl to, kad su jumis miestiečiai pradeda ir baigia savo dieną“, – kalbėjo „Susisiekimo paslaugų“ direktorius Gintas Bliuvas. Įmonės vadovas įteikė padėkos raštus „Vilniaus autobusų“ vairuotojams, sėkmingiausiai bendradarbiaujantiems su „Susisiekimo paslaugų“ kontrolieriais.

Susirinkusius darbuotojus sveikino ir „Vilniaus autobusų“ profsąjungos pirmininkas Jonas Dekaminavičius. Savo kalboje jis prisiminė visus dirbančiuosius – tiek dabartinius, tiek jau palikusius įmonę, paminėjo visų – tiek vairuotojų, tiek remontininkų, tiek administracijos atstovų – indėlį į sėkmingą įmonės veiklą. Profsąjungos pirmininko kalboje atsispindėjo ir ne itin šventiški dalykai; jis prakalbo apie vėluojančius atsiskaitymus iš miesto savivaldybės, ne visada laiku išmokamus atlyginimus darbuotojams, ne vienerius metus neatnaujinamą transporto priemonių parką.

Bendrovės darbuotojus sveikinęs buvęs ilgametis direktorius Algimantas Baublys savo kalboje prisiminė įmonės darbą sovietų valdžios metais. Tuomet Vilniaus autobusų parkas buvo ne tik tarp geriausių Lietuvos įmonių, bet ir tarp pirmaujančių Sovietų sąjungoje. „Teko vadovauti įmonei daugiau nei trisdešimt metų. Per tą laiką būta ir sunkumų, ir nesklandumų, ir nusivylimų. Tačiau laipsniškai įmonė turtėjo, gerėjo darbo sąlygos darbuotojams“, – prisiminė A. Baublys. Pasak jo, sudėtingiausią laikotarpį įmonė išgyveno nepriklausomybės atgavimo metais – tuomet nuo jos buvo atskirtas pelningas keleivių vežimas tarpmiesčio maršrutais, bendrovė neteko dalies jai priklausiusių pastatų.

Buvęs įmonės vadovas dėkojo visiems, su kuriais jam teko dirbti, kurie įnešė svarų įndėlį į parko statybą, plėtrą. A. Baublys sveikino visus dirbusiuosius ir dirbančiuosius su jubiliejumi, linkėjo ištvermės, sėkmės ir ypač – sveikatos.

Tarp sveikinusiųjų buvo ir visuomeninio transporto istorija aktyviai besidomintis Technikos muziejaus vadovas Ričardas Žičkus. Jis įteikė bendrovės vadovams įrėmintą iškarpą iš prieškario laikraščio, įrodančią, jog tikroji įmonės įkūrimo data – 1940 m. sausio 1-oji.

J. Grabys perskaitė kolegų iš Rokiškio autobusų parko, nepamiršusių vilniečių įmonės gimtadienio, sveikinimą.

Įmonės vadovas G. Nakutis vairuotojams, kurie dešimtį metų dirbo be avarijų, įteikė specialius ženklelius bei medalius.

Pabaigoje „Vilniaus autobusai“ darbuotojams nuotaikingą pasirodymą padovanojo aktorių grupė „Be grimo“.

Lina Jakubauskienė
Autorės nuotraukos

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.