Vilniaus autobusų parke – degančio autobuso gelbėjimo operacija

23 spalio 04:31 2015 Spausdinti straipsnį Lankytojai Saugus eismas

aut-degaVėlyvą spalio 21-osios vakarą į sostinės autobusų parką lėkė gelbėjimo komandos ekipažai iš trijų sostinės gelbėjimo tarnybų. Jų darbuotojams surengti mokymai. Treniruotasi, kaip gelbėti keleivius iš apvirtusio ir užsidegusio autobuso.

 

 

„Su įvairiomis tarnybomis bendradarbiaujame nuolat. Autobusų parke rengiami įvairių rūšių mokymai tiek policijos, tiek priešgaisrinės, tiek muitinės tarnybų specialistams. Šįkart Vilniaus miesto priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos 6-osios komandos viršininko Giedriaus Ročkaus iniciatyva parke surengti specifiniai mokymai, kokių iki šiol dar nebūta. Imitavome įvykį su apvirtusiu ir užsidegusiu autobusu, po kuriuo liko prispausti du keleiviai, dar trys – įkalinti autobuso salone. Gelbėjimo tarnybų specialistams reikėjo autobusą atversti ir išvaduoti visus žmones“, – pasakoja Vilniaus autobusų direktorius Jurijus Zaranka.

aut-dega1Apie tai, kad vyksta į mokymus, 1-osios, 3-iosios ir 6-osios priešgaisrinės gelbėjimo tarnybų gelbėtojai nežinojo; per bendrąjį pagalbos telefoną apie neva įvykusį incidentą pranešta kaip apie tikrą įvykį.

„Kad rengiamės tokiai operacijai, nežinojo net autobusų parko personalas. Parengiamieji darbai vyko slaptai. Stengėmės, kad iš anksto niekas apie būsimus mokymus nesužinotų. Viskas turėjo atrodyti kaip įmanoma realistiškiau“, – aiškina J. Zaranka.

Atvykę gelbėjimo tarnybos specialistai netruko suprasti, kad „nukentėjusieji“ – manekenai, kad vyksta mokymai. Nepaisant to, gelbėtojai darbavosi rimtai.

„Vyrams skirta užduotis kuo greičiau atversti autobusą, įeiti į vidų ir „išgelbėti“ ten buvusius „žmones“. Visa gelbėjimo operacija truko maždaug valandą“, – pasakoja J. Zaranka.

Nufilmuoti gelbėjimo operacijos kadrai bus panaudoti kaip mokomoji medžiaga, kuri pasitarnaus rengiant naujus specialistus.

„Atvejai, kuomet apvirsta autobusas ir jame lieka prispausti žmonės, gana reti. Pastarąjį kartą panaši avarija įvyko praėjusio amžiaus pabaigoje, kai susidūrė bendrovės TOKS ir „Vilniaus autobusų“ keleivinio transporto priemonės. Tokia gelbėjimo operacija – labai specifinė, todėl gelbėtojams trūko žinių, kaip pagelbėti nukentėjusiems žmonėms. Mokymai turėjo būti puiki pamoka“, – teigia J. Zaranka.

 

Lina Jakubauskienė