Vilniaus savivaldybės viešosios tvarkos pareigūnams praėjusiais metais teko aiškintis per 47 tūkst. kelių eismo pažeidimų. Nuo sausio 1 d. įsigaliojo nauja tvarka – taisykles pažeidusius automobilius gali nutempti ir savivaldybės pareigūnai. Tikimasi, vairuotojai atidžiau žiūrės, kur palieka automobilį ir ar jis nesukelia nepatogumų ir net pavojaus kitiems.
„Kone pusė šimto tūkstančių pažeidimų per metus yra didžiulis skaičius. Dalis vairuotojų net nesusimąsto, kad palikdami automobilį neleistinoje vietoje kelia pavojų kitiems eismo dalyviams. Dėl neatsakingo kai kurių vairuotojų poelgio pėsčiųjų takais negali naudotis neįgalieji ar mamos su kūdikių vežimėliais, o dėl užstatytų atliekų konteinerių kartais visame kvartale lieka neišvežtos šiukšlės. Baudos ne visais atvejais veiksmingos, tačiau automobilio nutempimas, tikimės, taps papildoma motyvacija būti atidesniems“, – sako Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojas Adomas Bužinskas.
Nors tvarka įsigaliojo nuo sausio 1 d., Vilnius pradeda permainas nuo aktyvios informacinės kampanijos vairuotojams apie kylančias grėsmes, pasekmes, kaip toks pažeidimas bus vertinamas artimiausioje ateityje, bet kol kas pažeidėjų automobiliai nenutempinėjami.
Kaip veiks naujovė
Viešosios tvarkos skyriaus pareigūnai kartu su „Susisiekimo paslaugų“ ir Vilniaus atliekų sistemos administratoriaus (VASA) kontrolieriaias bei rajonų seniūnais sudarys vietų, kuriose dažniausiai padaromi grubūs stovėjimo KET pažeidimai, sąrašus. Įvertinus jas, bus sudaryti maršrutai, kuriais kasdien patruliuos specialus transportavimo sunkvežimis su viešosios tvarkos pareigūnu.
„Iš pradžių pažeidėjai bus išaiškinami patruliuojant. Transportavimo sunkvežimiui pakėlus pažeidėjo automobilį, sprendimas jau nebus keičiamas. Jei vairuotojas kaip tik tuo metu ateis prie savo automobilio, jis turės rinktis – arba automobilis nuvežamas į saugomą aikštelę, arba perstatomas į arčiausiai esančią leistiną neapmokestintą stovėjimo vietą, tačiau abiem atvejais vairuotojui vis tiek teks susimokėti ne tik baudą už KET pažeidimą, bet ir už vilkiko darbą“, – aiškina Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Andžej Dinikis.
Automobilio transportavimo kaina sieks apie 50 Eur, o jei automobilis bus nuvežtas į saugojimo aikštelę, pažeidėjui teks susimokėti dar ir už automobilio saugojimą – suma gali siekti iki 10 Eur už parą.
Grįžęs ir neradęs automobilio, pažeidėjas turėtų kreiptis telefonu 112. Bendrojo pagalbos centro operatorius suteiks informaciją, kas nutempė automobilį ir kur kreiptis dėl jo atsiėmimo. Jei tą pačią dieną po automobilio nutempimo vairuotojas nepasiges transporto priemonės, per vieną darbo dieną automobilio savininkui turimais kontaktais bus išsiųsta informacija apie automobilio nutempimo faktą ir atlikti reikiamais veiksmais.
A. Dinikis pažymi, kad iš pradžių Vilniuje patruliuos vienas vilkikas, o per dieną bus galimybė nutempti iki 10 KET pažeidžiančių automobilių. Prioritetas bus skiriamas reprezentacinėms miesto vietoms, skverų prieigoms, viešojo transporto stotelėms bei toms vietoms, kuriose lankosi daugiausiai gyventojų.
„Jei sužinotume, kad daugiabučio kieme automobilis akiplėšiškai pastatytas vaikų žaidimo aikštelėje, jis būtų nutemptas. Tačiau iš pradžių daugiabučių kiemuose patruliuoti neketiname, sutelksime dėmesį į įvažiavimus į kiemus“, – priduria A. Dinikis.
Vilniaus miesto savivaldybės informacija ir nuotrauka