Vilniaus viešasis transportas – „Google Maps“

12 vasario 05:37 2016 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

apie-mapsVasario 11-ąją sostinės savivaldybėje pristatytas „Google Maps” paslaugos plėtinys „Transit“, kuriuo jau gali naudotis vilniečiai ir sostinės svečiai, važiuojantys viešuoju transportu.

 

 

Į  „Google Maps“ įtraukti Vilniaus miesto viešojo transporto tvarkaraščiai, tokiu būdu išplečiant kelionės pasirinkimą.

„Iki šiol „Google Maps” buvo siūloma tik kelionė nuosavu automobiliu ar pėsčiomis. Dabar miestiečiai galės susiplanuoti ir kelionę viešuoju transportu. Tai skatins miestiečius dažniau palikti automobilį namuose. Būtų puiku, jei ateityje šiuo įrankiu galėtų naudotis ne tik Vilniaus, bet ir kitų miestų gyventojai. Manau, kad aktyviai bendradarbiaujant įmanoma pasiekįi ir šių tikslų“, – sako Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Pasak „Google“ rinkodaros vadovo Baltijos šalyse Regimanto Urbano, „Google” nuolat dirba, kad būtų atnaujinami žemėlapiai. „Google Maps“ pateikia eismo situaciją realiu laiku. Miestiečiai gali sužinoti, kuriose gatvėse susiformavusios spūstys, kurių gatvių vengti. Be to, pateikiami ir istoriniai duomenys. „Google Transit“ veikia tiek išmaniuosiuose telefonuose, tiek ir kompiuteriuose. Vartotojai gali matyti informaciją iš kiekvienos viešojo transporto stotelės, sužinoti, kada atvyks autobusas ar troleibusas ir susiplanuoti kelionę. Keleiviai taip pat gali matyti, kokie maršrutai siūlomi gyventojams“.

SĮ „Susisiekimo paslaugos“ l. e. p. direktorės Modestos Gusarovienės teigimu, kokybiškesnių viešojo transporto paslaugų poreikis didėja. Diegiant „Google Transit”, įmonės specialistai suteikė visą reikalingą informaciją apie Vilniaus viešąjį transportą, taip pat garantavo, kad naujasis kelionės planavimo įrankis atvaizduotų tik teisingą informaciją. „Kelionė prasideda nuo jos suplanavimo. Planuodamas žmogus matys, kad kai kuriais atvejais kelionės tikslą viešuoju transportu bus galima pasiekti greičiau nei nuosavu automobiliu. “, – teigia M. Gusarovienė.

Kelionę galima susiplanuoti apsilankius maps.google.lt ir paspaudus ties „Nuorodomis“. Į paieškos laukus suvedus pradinį adresą ir kelionės tikslą bei pasirinkus kelionę „Viešojo transporto maršrutu“, paieška pateiks kelionei tinkamus viešojo transporto maršrutus, kelionės trukmę ir visą jos eigą. „Google Maps Transit“ plėtinį galima pasiekti ir tiesiogiai, naršyklės lauke suvedus adresą maps.google.lt/transit.

„Google Maps Transit“ plėtiniu galima naudotis prisijungus tiek per asmeninius kompiuterius, tiek ir per kitus išmaniuosius prietaisus, palaikančius „Android“ ar „iOS“ informacines sistemas.

 

Lina Jakubauskienė