Vilniečiai Veteranų klubo nariai lankėsi Medininkuose

15 lapkričio 05:22 2016 Spausdinti straipsnį Lankytojai Veteranų kampelis

apie-medinLapkričio 11–tąją grupė veteranų klubo „Automobilininkas“ narių važiavo į Medininkų pasienį. Apžiūrėta Medininkų pilis, apsilankyta Pasieniečių mokykloje.

 

 

 

Pirmasis veteranų aplankytas objektas – viena seniausių Lietuvoje, dar XIV amžiuje statyta Medininkų pilis. Ekskursijos vadovas supažindino su  jos statybos istorija, pasakojo apie tai, kaip ji buvo naudojama kaip tvirtovė. „Automobilininko“ nariai taip pat apžiūrėjo  pagrindinio pilies bokšto salėse esančią ekspoziciją ir medžioklės trofėjus.

Po to ekskursijos dalyviai pabuvojo ant anksčiau Lietuvoje aukščiausiu tašku virš jūros lygio laikyto Juozapinės kalno (aukštis – 292,70 m).  Nuo jo buvo matyti maždaug už puskilometrio esantis  Aukštasis kalnas (Aukštojas), kuris pagal 2004 metų VGTU specialistų patikslintus matavimus  yra 94 cm aukštesnis už Juozapinės kalną.

Vėliau klubo nariai lankėsi Medininkų Pasieniečių mokykloje. Veteranai apžiūrėjo muziejų, susipažino su čia saugomais sienos apsaugos eksponatais. Apsilankę mokyklos kriminalinių tyrimų skyriuje, veteranai susipažino su padirbtų dokumentų ir pinigų nustatymo priemonėmis. Pageidaujantieji galėjo ir patys nustatyti popierinių pinigų tikrumą.

Kelių valandų išvyka paįvairino klubo narių kasdienybę, visi, pabendravę tarpusavyje, su puikia nuotaika grįžo į Vilnių.

Donatas Lukošius

  • apie-medin1
  • apie-medin2
  • apie-medin3
  • apie-medin