Vokietija planuoja įsivesti kassavaitinio poilsio reikalavimus

04 balandžio 03:47 2017 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Vokietijoje sunkvežimių vairuotojai nebegalės savo kassavaitinio poilsio laikotarpio praleisti transporto priemonėje. Bundestagas pritarė įstatymo pakeitimams, kurie numato tokius reikalavimus.

 

 

 

Nauji reikalavimai gali įsigalioti jau vasarą. Tuomet baudžiama būtų už tai, jeigu normalus kassavaitinis poilsio laikotarpis praleidžiamas „transporto priemonėje arba kitoje vietoje, kur nėra miegui pritaikytų sąlygų“. Jeigu vairuotojas ir įmonė nesilaikys šio reikalavimo, jiems gresia baudos atitinkamai nuo 60 ir 180 eurų už kiekvieną kabinoje praleistą valandą. Šiam įstatymo pakeitimui dar turi pritarti Bundesratas (Vokietijos federacinių žemių parlamentas).

Vokietijos baldų gabenimo ir logistikos asociacija, Vokietijos krovininio transporto, logistikos ir utilizavimo asociacija, Vokietijos ūkio, transporto ir logistikos asociacija, o taip pat Vokietijos ekspedijavimo ir logistikos asociacija reikalauja, kad naujasis reikalavimas nebūtų susijęs su papildomomis sudėtingomis biurokratinėmis dokumentavimo prievolėmis vairuotojams ir įmonėms.

Vokietija po Belgijos ir Prancūzijos bus dar viena ES šalis, kuri draudžia vairuotojams praleisti savaitinį poilsio laikotarpį sunkvežimyje. Olandijos vyriausybė taip pat ruošia atitinkamą sprendimą. Po to, kai Prancūzija įvedė tokį reikalavimą, užsienio vairuotojai masiškai pasitraukė į pasienyje esančias parkavimo aikšteles Vokietijos teritorijoje.

Asociacija „Linava“ seka ir analizuoja situaciją, o atsiradus daugiau informacijos, iš karto ja pasidalins su nariais.

 

Linavos informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka